Ryzyko w zarządzaniu działalnością rolniczą ma bardzo istotne znaczenie. Specyfika produkcji rolniczej sprawia, że jest ona narażona na szereg problemów. Jednym z najistotniejszych  jest ryzyko związane z występowaniem niekorzystnych zjawisk atmosferycznych. Na taką sytuację z pomocą przychodzi ubezpieczenia rolnicze. Obecnie w naszym kraju dostępne są ubezpieczenia upraw i zwierząt dotowane z budżetu państwa.

Ustawy z dnia 7 lipca 2005 r. o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich zakłada, że rolnik będzie się wywiązywał z obowiązku ubezpieczenia co najmniej 50% powierzchni upraw rolnych, do których uzyskał płatności bezpośrednie. Obowiązek dotyczy upraw takich jak: zboża, kukurydza, rzepak, rzepik, chmiel, tytoń, warzywa gruntowe, drzewa i krzewy owocowe, truskawki, ziemniaki, buraki cukrowe, rośliny strączkowe.

Ubezpieczenie z dopłatą z budżetu państwa są realizowane przez zakłady ubezpieczeń, które zawarł umowy z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Rolnik ma do dyspozycji ofertę przygotowaną łącznie przez siedem współpracujących Towarzystw Ubezpieczeniowych. Zachęcamy do skontaktowania się z doradcami Interpolisy. Nasi specjaliści pomogą w sposób profesjonalny wybrać najlepsze ubezpieczenie rolnicze. Wraz z klientami zbadamy potrzeby ubezpieczeniowe i wybierzemy odpowiednie rozwiązanie.