Ubezpieczenia NNW Komunikacyjne

Ubezpieczenie NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) jest dobrowolne. Zapewnia Ci ochronę jako kierowcy pojazdu oraz pasażerom, których przewozisz. Dotyczy sytuacji, do których doszło podczas użytkowania pojazdu (nie tylko w czasie jego prowadzenia, także przy wysiadaniu, wsiadaniu, postoju). Jeśli stanie się coś złego, dojdzie do wypadku, w wyniku którego dojdzie do uszczerbku na zdrowiu którejś z tych osób, dzięki ubezpieczeniu wypłacane są stosowne świadczenia pieniężne. Wysokość składki na ubezpieczenie NNW waha się ze względu na czynniki takie, jak suma ubezpieczenia oraz rodzaj pojazdu obejmowanego polisą. Pamiętaj, że koszty zależne są od towarzystwa ubezpieczeniowego, więc najlepiej skonsultuj się z naszym specjalistą w celu poznania szczegółów oferty.

W celu znalezienia najtańszego OC skonsultuj się z naszym doradcą lub skorzystaj z porównywarki.

Wysokość wypłacanego świadczenia w ramach polisy NNW zależy od rodzaju uszczerbku, jakiego doznały osoby, którym przysługuje świadczenie. Chodzi o uszczerbek na zdrowiu określony procentowo w wyniku analizy badań i dokumentacji lekarskiej. Najwyższą kwotą, jaką wypłaca towarzystwo ubezpieczeniowe jest 100% sumy ubezpieczenia i jest to kwota przyznawana na wypadek śmierci ubezpieczonego. W pozostałych sytuacjach, co do zasady 1% trwałego uszczerbku na zdrowiu oznacza 1% sumy maksymalnej ubezpieczenia.

Ubezpieczenie NNW Komunikacyjne to forma ubezpieczenia, która chroni kierowców oraz pasażerów przed skutkami wypadków komunikacyjnych. NNW to skrót od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, czyli szkód osobowych wynikających z nagłego i przypadkowego zdarzenia, które miało miejsce podczas użytkowania pojazdu.

Ubezpieczenie NNW Komunikacyjne może obejmować takie sytuacje jak:

 1. Śmierć lub trwałe uszkodzenie ciała kierowcy lub pasażera w wyniku wypadku komunikacyjnego.
 2. Koszty leczenia i rehabilitacji w wyniku wypadku komunikacyjnego.
 3. Zwrot kosztów pogrzebu w przypadku śmierci kierowcy lub pasażera w wyniku wypadku komunikacyjnego.

Ubezpieczenie NNW Komunikacyjne może być zawarte jako część polisy autocasco lub jako oddzielna polisa. Warto wziąć pod uwagę, że koszty takiego ubezpieczenia mogą się różnić w zależności od sumy ubezpieczenia, wskazanego zakresu ochrony oraz od wieku i doświadczenia kierowcy.

Ubezpieczenie NNW Komunikacyjne jest dobrym wyborem dla osób, które chcą zabezpieczyć siebie i swoich pasażerów przed skutkami wypadków komunikacyjnych. Przed podpisaniem umowy warto dokładnie zapoznać się z jej warunkami, aby wybrać ofertę, która najlepiej odpowiada naszym potrzebom i możliwościom finansowym.

FAQ- Najczęściej zadawane pytania klientów

Masz pytanie? Sprawdź jakie najczęściej zadają nam pytania nasi klienci

Wszystko co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu OC

Ubezpieczenie OC jest konieczne i nic nie zapowiada na to, aby to w najbliższym czasie się zmieniło. Po prostu każdy musi je mieć. Dlatego warto wiedzieć jak dobrze zabrać się za zakup ubezpieczenia OC, bo zazwyczaj nie jest to łatwy i tani zakup. Trudność polega na tym, że rozpiętość cenowa jest duża, podobnie jak zakres świadczonych usług związanych z OC. Przeanalizujmy razem dostępne możliwości i sprawdźmy co proponuje rynek ubezpieczeniowy!

Sumy gwarancyjne z OC

Jest to kwota maksymalna, jaką może otrzymać osoba, która została poszkodowana w zdarzeniu spowodowanym przez ubezpieczonego. Rozróżniamy dwie kwoty. Jedna sięga ponad 5 mln euro jeśli chodzi o szkody na mieniu oraz ponad 1 mln euro w sprawach dotyczących szkody na mieniu.

Co to jest ubezpieczenie OC?

OC to ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej. Odpowiedzialność cywilna polega na ponoszeniu konsekwencji majątkowych działania własnego lub działania osób trzecich. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że jeżeli np. na podczas jazdy dojdzie do wypadku z winy kierowcy, to będzie trzeba zapłacić odszkodowania od powstałej szkody, którą kierowca spowodował. OC pokrywa koszty związane w koniecznością napraw lub pokrycia kosztów leczenia, bez konieczności naruszania bieżących pieniędzy z własnego konta lub na ten cel zaciągać kredytu.

Wybór ubezpieczenia przez porównywarkę cen

Wysokość składki jest zależna od wielu czynników. Warto wiedzieć, że różnice pojawiają się już przy polisie tego samego pojazdu w innych firmach ubezpieczeniowych. W pierwszej kolejności można skorzystać z porównywarek, aby na pierwszy rzut oka sprawdzić co może nas zainteresować, a co można od razu odrzucić. Cena OC w sporej części zależy od parametrów auta, choć to nie wszystko. Ponadto ubezpieczyciele biorą pod uwagę dodatkowe informacje, jak miejsce zamieszkania czy też wiek kierowcy. Co do zasady młodszy kierowca płaci więcej, a doświadczony może liczyć na zniżki. Pamiętajmy, że ubezpieczenie OC należy kupić jeszcze zanim stare wygaśnie, gdyż można narazić się na duża karę finansową.

Współwłasność ubezpieczenia OC oraz nabywanie dodatkowych usług

Kolejną popularna metoda jest zakup ubezpieczenia OC z współwłaścicielem pojazdu. W szczególności to może zainteresować właśnie młodych kierowców, narażonych na duże koszty. Jeśli chodzi o OC zniżki to są przyznawane po latach bezszkodowej jazdy. Młody kierowca ich nie ma, więc stawki są spore. Rejestracja z doświadczonym kierowca niweluje tę kwestię. Wtedy zniżki jednej osoby są naliczane dla obu. W ten sposób oszczędności wynoszą nawet kilkaset złotych.

Także warto rozważyć również zakup ubezpieczenia z innymi usługami. Towarzystwa oferują specjalne pakiety, takie jak OC/AC/NNW. Kupując taki zestaw, można oczekiwać niższej ceny każdej z nich. Kalkulatory biorą również pod uwagę pakiety usług. Dzięki temu nie tylko oszczędzisz, ale także znajdziesz najkorzystniejszą ofertę bardzo szybko i bez wysiłku.

Jeśli nad młodym kierowcą stoi widmo wysokiej składki może być samochód z silnikiem o małej pojemności. Od tego parametru często zależy wysokość składki ubezpieczenia OC. Tym bardziej, że młody kierowca nie powinna mieć szybkiego samochodu, gdy dopiero nabiera wprawy w kierowaniu pojazdem.

Otrzymywanie wypłaty z ubezpieczenia OC

Podstawą do uzyskania odszkodowania jest zgłoszenie szkody do zakładu ubezpieczeń, w którym sprawca zdarzenia ma wykupioną polisę OC. Następnie konieczne jest przedstawienie oświadczenie sprawcy kolizji podpisane przez niego i poszkodowanego. Jeśli na miejscu zdarzenia była policja, to wówczas jej funkcjonariusz przygotuje kartę zdarzenia drogowego. I to właśnie ta karta będzie dokumentem potwierdzającym zdarzenie i umożliwiającym ubieganie się o odszkodowanie.

  Skontaktuj się z nami

  Zadzwoń na 731 222 310
  Jesteśmy do Twojej dyspozycji
  poniedziałek-piątek 9:00-17:00   Aplikacja Interpolisa.pl

   Skorzystaj z wielu funkcji prowadzenia firmy

   Dzięki naszej aplikacji w szybki sposób wystawisz polisę krótkoterminową, przeprowadzisz szybką kalkulacje ubezpieczenia OC oraz skorzystasz w wielu funkcji dostępnych dla zarejestrowanego partnera

   Pobierz z GOOGLE PLAY

   Opinie naszych klientów

   Grzegorz Cepiel
   Grzegorz Cepiel
   2023-09-05

   Bardzo dobra współpraca!
   Polecam wszystkim!

   Piotr Mysłek
   Piotr Mysłek
   2023-08-18

   kalkulator oc na stronie i szybka realizacja plisowania, pani z call center bardzo pomocna

   Barbara Mikulska
   Barbara Mikulska
   2023-08-18

   Można porównać oferty różnych firm ubezpieczeniowych i wybrać najlepszą dla siebie, polecam miła obsługa

   Bartosz Wójcik
   Bartosz Wójcik
   2023-07-03

   Mało profesjonalne podejście do klienta.

   Marcin Śliwa
   Marcin Śliwa
   2023-05-17

   Katastrofa, czas na wygenerowanie polisy ponad godzinę oczywiście w dni robocze w godzinach pracy

   Adam Kamionka
   Adam Kamionka
   2023-05-03

   Polecam wszystkim, kompleksowa obsługa i profesjonalizm, przemiła Pani Karolina, kompetentna i zaangażowana.

   hdi
   warta
   agro
   wiener
   loga5
   loga4
   logo 3
   generali
   interisk
   uniqua
   link
   logo 2
   logo
   Client 5
   Client 4
   Client 3
   Client 2
   Client 1