Odstąpienie od umowy

Prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa jest Twoim podstawowym uprawnieniem – jesteś w końcu konsumentem. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy zawartej na odległość, wystarczy że dostarczysz odpowiednie oświadczenie w formie pisemnej nam (jako agentowi ubezpieczyciela) albo bezpośrednio towarzystwu ubezpieczeń.  Pobierz formularz

Nie możesz odstąpić jedynie od umów ubezpieczenia takich jak te, które dotyczą podróży, bagażu itp., jeśli zawarłeś je na okres krótszy niż 30 dni.

 

Formularz reklamacyjny

Robimy wszystko co w naszej mocy, żebyś był zadowolony z naszych usług. Jeśli jednak z jakichś powodów nie jesteś usatysfakcjonowany – daj nam znać wypełniając poniższy formularz kontaktowy. Zajmiemy się Twoją sprawą. Pobierz formularz

 

Wniosek o zwrot składki ubezpieczeniowej

O zwrot składki ubezpieczeniowej możesz ubiegać się w sytuacji wyrejestrowania pojazdu np. w sytuacji jego demontażu. Sprzedając
pojazd, gdy polisa zawierała ryzyka dobrowolne np. AC, ASS, NNW, ubezpieczenie szyb. Jeśli chcesz uzyskać zwrot z OC konieczne jest złożenie wypowiedzenia (art.31) przez nowego właściciela.  Pobierz formularz 

 

Umowa darowizny

Darowizna samochodu polega na bezpłatnym przekazaniu pojazdu lub jego części innej osobie (np. członkowi rodziny). Jest to idealne rozwiązanie
dla młodego kierowcy, który kupuje swój pierwszy samochód. Rejestrując pojazd na współwłasność z rodzicem koszt ubezpieczenia OC znacząco
maleje.  Pobierz dokument

 

Wypowiedzenie OC

Wypowiedzenie OC jest konieczne gdy wybrałeś ofertę innego ubezpieczyciela i nie chcesz przedłużać polisy na następny rok w poprzednim towarzystwie ubezpieczeniowym. Pamiętaj, żeby wypowiedzieć ją najpóźniej na jeden dzień przed końcem obowiązywania aktualnej umowy. Pobierz formularz

 

Wypowiedzenie OC nowonabywcy

Kupiłeś samochód używany z ważną polisą poprzedniego właściciela i nie chcesz z niej dalej korzystać, bo wykupiłeś już własne ubezpieczenie? Możesz wziąć sprawy w swoje ręce i wypowiedzieć ją samemu lub daj nam znać, a my załatwimy to za ciebie. Pobierz formularz

 

Wypowiedzenie OC w przypadku podwójnego ubezpieczenia

Masz dwie polisy OC na ten sam pojazd? Musisz natychmiast jedną z nich wypowiedzieć, żeby nie płacić dwa razy za ten sam okres ubezpieczeniowy, a za zaoszczędzone pieniądze możesz kupić bliskiej osobie wymarzony prezent. Pobierz formularz

 

Oświadczenie sprawcy kolizji drogowej

Stłuczka? Nie musisz dzwonić na policję. Jeśli współuczestnicy są jednomyślni co do przebiegu zdarzenia, nie ma takiego obowiązku. Jednakże winny kolizji musi w spisać w tej sytuacji oświadczenie. Najlepiej, jeśli wydrukujesz wzór oświadczenia i będziesz miał go zawsze przy sobie – nie tylko jeśli to ty spowodujesz stłuczkę, ale przede wszystkim kiedy zrobi to ktoś inny. Pobierz formularz

 

FAQ- Najczęściej zadawane pytania klientów

Masz pytanie? Sprawdź jakie najczęściej zadają nam pytania nasi klienci

Czym jest serwis Interpolisa?

Marka Interpolisa funkcjonuje za pomocą intuicyjnie zbudowanej platformy internetowej, która pozwala klientom zapoznać się z ofertą dostępnych ubezpieczeń oraz daje możliwość wystawienia polisy online, bez potrzeby odwiedzania stacjonarnego biura.

Czy marka Interpolisa działa tylko w internecie?

Z pracownikami Interpolisy można również spotkać się na żywo, w centrali, gdzie pojawiają się dziesiątki klientów dziennie. Ponadto z Interpolisą współpracuje wielu Agentów terenowych, którzy pilnują wszelkich spraw administracyjnych związanych z wystawianiem ubezpieczeń.

Z jakimi Towarzystwami Ubezpieczeniowymi współpracuje Interpolisa?

Interpolisa współpracuje z renomowanymi Towarzystwami Ubezpieczeniowymi, które do lat cieszą się wielką popularnością wśród klientów. Pakiet produktów Interpolisy pochodzi od takich firm jak:  Warta, HDI, Proama, Uniqa, TUZ,, Link 4, MTU, Ergo Hestia, Compensa, PZU, Generali, Interrisk, Allianz, Axa. Na pewno nieraz udało się Państwu słyszeć o produktach tych Towarzystw Ubezpieczeniowych w mediach lub prasie. Z pomocą doradców uda się Państwu wybrać najlepsze rozwiązania tych firm.

Jaki rodzaje ubezpieczeń oferuje Interpolisa?

Interpolisa oferuje bogaty wachlarz produktów ubezpieczeniowych, które będą zabezpieczać klienta na wypadek wielu zdarzeń losowych. Przeglądając zestawienie produktowe klient znajdzie ubezpieczenia samochodowe, na życie, majątkowe, firmowe, turystyczne czy szkolne. Mnogość posiadanych rozwiązań pozwoli bardzo sprawnie dostosować produkt do oczekiwań klienta, bez potrzeby przepłacana za usługi, które w danej chwili są zbędne.

Kto pomoże w wyborze polisy?

Zespół pracowników serwisu Interpolisa tworzą doradcy ubezpieczeniowy z bardzo bogatym doświadczeniem zawodowym. Dokładnie znają oni potrzeby współczesnego klienta i wiedzą na jakie sytuacje jaki produkt najlepiej się przyda. Skontaktować się z nimi można telefonicznie, mailowo lub osobiście, odwiedzając biuro.

Jak szybko otrzymam polisę?

Polisa jest wystawiana bardzo sprawnie, zaraz po ustaleniu szczegółów z naszym doradcą. Nawet już po 15 minutach klient może otrzymać wszystkie niezbędne dokumenty na maila po dokonaniu wyboru polisy.

Co wyróżnia serwis Interpolisa pośród konkurencji?

Serwis Interpolisa jest dynamicznie rozwijająca się marką, bardzo chętnie korzystającą z rozwiązań informatycznych. Usprawnia to proces wystawiania polis z różnych Towarzystw Ubezpieczeniowych oraz daje lepsze możliwości komunikacji z współpracującymi Agentami i osobami zainteresowanymi naszą ofertą. Interpolisa stawia na mobilność i swobodę podejmowania dobrych decyzji bez konieczności odwiedzania biura. Cenimy Państwa czas i chcemy, abyście mogli cenne chwile spędzać gdzie indziej, niż w kolejkach za ubezpieczeniem.

Dlaczego potrzebujesz ubezpieczenia OC?

Wyobraź sobie, że ponosisz winę za wypadek, w wyniku którego czyjś samochód zostaje rozbity, a pasażerowie ciężko ranni, a kierowca wymaga leczenia szpitalnego i być może długiego okresu rehabilitacji. Jeżeli sprawca wypadku posiada ważne ubezpieczenie OC, towarzystwo ubezpieczeniowe bierze za niego odpowiedzialność finansową i wypłaca poszkodowanym pieniądze: za zepsuty samochód, obrażenia, leczenie itp. Odszkodowanie może sięgać setek tysięcy złotych i znacznie więcej. Wielu sprawców wypadku nie było w stanie zapłacić takiej kwoty, dlatego ubezpieczenie odszkodowawcze jest obowiązkowe, a Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny nakłada kary za jego brak.

Jak kupić ubezpieczenie OC?

Najwygodniej w internecie. Wystarczy smartfon, tablet lub laptop itp. oraz kilka darmowych minut na wypełnienie formularza danymi swoimi i samochodu.
Zapraszamy do skorzystania z naszego kalkulatora dostępnego na www.kalkulator.interpolisa.pl Wypełniasz pola, naciskasz Oblicz, odczekaj kilka sekund i gotowe! Dzięki porównywarce ubezpieczeń online
w 3 minuty uzyskasz dostęp do aktualnych ofert rynkowych. Nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dopnie wszystkie formalności

Ile kosztuje najtańsze OC?

Szczęściarze płacą tylko 300-400 zł za ubezpieczenie OC na 12 miesięcy, inni nawet kilka tysięcy! Cena ubezpieczenia OC uzależniona jest m.in. marka, model i wiek pojazdu, pojemność silnika, historia ubezpieczeniowa właściciela pojazdu, zgłoszony ubezpieczycielowi wiek właścicieli i kierowców, a nawet stan cywilny i liczba dzieci poniżej 26 roku życia. Cena OC jest wypadkową wielu czynników. Zależy to również od tego, czy kupujesz tylko pakiet OC, czy pakiet z ubezpieczeniem samochodu, assistance i innymi ubezpieczeniami.

Czy ubezpieczenie OC na raty się opłaca?

Cena ubezpieczenia OC na raty jest o 10-30% wyższa niż przy jednorazowej wpłacie. Cena uzależniona od ilości działek. Większość firm ubezpieczeniowych oferuje podział składki na dwie lub cztery części. Uzyskanie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej do 12 lotów jest trudniejsze.
Częściowe ubezpieczenie opłaca się, jeśli naprawdę nie możesz zapłacić z góry. Dodatkowo dzięki częściowej opłacie możesz sobie pozwolić na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia AC, pomocniczego lub NNW.
Pamiętaj, że umowa ubezpieczenia dobrowolnego kończy się z chwilą zaprzestania spłacania rat. Mimo niewypłacalności pozostaje tylko odpowiedzialność, ale firma ubezpieczeniowa może dochodzić odsetek i przekazać sprawę firmie windykacyjnej.

Czy warto wybrać najtańsze OC?

Tak, ponieważ ubezpieczenie OC jest takie samo we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych. Reguluje to ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych.
Możesz zrobić wyjątek, jeśli chcesz wykupić ubezpieczenie OC w pakiecie obejmującym ubezpieczenie AC, assistance, NNW kierowcy i pasażera, ubezpieczenie szyb, opon itp.
Ubezpieczenie zakupione w pakiecie ma tańsze ceny. Firmy ubezpieczeniowe często udzielają rabatów na ubezpieczenie samochodu, nawet do 20%.

Jakie są inne ubezpieczenia samochodowe?

 • Ubezpieczenie Casco chroni Cię finansowo w wyniku kolizji, wypadku itp., kradzieży pojazdu lub jego części, sił natury (np. grad), dzikich zwierząt (np. kolizja). z dzikiem), wandalizm (np. szyby, porysowana maska ​​przez chuliganów).
 • Ubezpieczenie assistance oferuje pomoc ubezpieczonego po awarii pojazdu, kradzieży, kolizji lub wypadku, w zależności od zakresu ochrony ubezpieczeniowej. Dzięki ubezpieczeniu ASS możesz skorzystać z usługi holowania, wynająć samochód zastępczy lub naprawić go na miejscu. W przypadku braku możliwości kontynuowania podróży ubezpieczyciel może zorganizować nocleg dla kierowcy i pasażerów oraz opiekę nad dziećmi i zwierzętami w przypadku hospitalizacji jedynego opiekuna.
 • Ubezpieczenie NNW kierowcy i pasażera chroni pasażerów ubezpieczonego samochodu w razie wypadku. Firma wypłaca odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu, pokrywa koszty leczenia i zakupu sprzętu rehabilitacyjnego.
 • Pozostałe ubezpieczenia dodatkowe, np. okna i opony zapewniają dodatkowe korzyści. Jeśli np. w wyniku kolizji jedyną szkodą w Twoim samochodzie są wybite szyby, zachowasz korzyści z ubezpieczenia komunikacyjnego dzięki naprawie szkody po ubezpieczeniu szyb.

Co to jest OC Krótkoterminowe

OC krótkoterminowe inaczej miesięczne – to 30 dniowe ubezpieczenie samochodu. Idealne rozwiązanie dla firm prowadzących komis samochodowych lub świadczących usługi sprzedaży samochodów używanych lub nowych. W ofercie interpolisa.pl znajdą Państwa najtańsze OC krótkoterminowe na rynku, rejestracja swojego komisu , firmy daje możliwość korzystania z taniego oc na miesiąc dla danego samochodu ubezpieczonego.

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń na 731 222 310
Jesteśmy do Twojej dyspozycji
poniedziałek-piątek 9:00-17:00  Aplikacja Interpolisa.pl

  Skorzystaj z wielu funkcji prowadzenia firmy

  Dzięki naszej aplikacji w szybki sposób wystawisz polisę krótkoterminową, przeprowadzisz szybką kalkulacje ubezpieczenia OC oraz skorzystasz w wielu funkcji dostępnych dla zarejestrowanego partnera

  Pobierz z GOOGLE PLAY

  Opinie naszych klientów

  Grzegorz Cepiel
  Grzegorz Cepiel
  2023-09-05

  Bardzo dobra współpraca!
  Polecam wszystkim!

  Piotr Mysłek
  Piotr Mysłek
  2023-08-18

  kalkulator oc na stronie i szybka realizacja plisowania, pani z call center bardzo pomocna

  Barbara Mikulska
  Barbara Mikulska
  2023-08-18

  Można porównać oferty różnych firm ubezpieczeniowych i wybrać najlepszą dla siebie, polecam miła obsługa

  Bartosz Wójcik
  Bartosz Wójcik
  2023-07-03

  Mało profesjonalne podejście do klienta.

  Marcin Śliwa
  Marcin Śliwa
  2023-05-17

  Katastrofa, czas na wygenerowanie polisy ponad godzinę oczywiście w dni robocze w godzinach pracy

  Adam Kamionka
  Adam Kamionka
  2023-05-03

  Polecam wszystkim, kompleksowa obsługa i profesjonalizm, przemiła Pani Karolina, kompetentna i zaangażowana.

  hdi
  warta
  agro
  wiener
  loga5
  loga4
  logo 3
  generali
  interisk
  uniqua
  link
  logo 2
  logo
  Client 5
  Client 4
  Client 3
  Client 2
  Client 1