Ubezpieczenie roweru od kradzieży OC

Jako rowerzysta musisz pamiętać, że nie zaplanujesz wszystkiego tak jak planujesz wycieczkę krajoznawczą. Może się zdarzyć szereg nieprzewidzianych sytuacji, na wypadek których warto zabezpieczyć się polisą. Rowerzysta jest takim samym uczestnikiem ruchu, jak każdy inny kierowca. Jednak mimo to nie musi posiadać obowiązkowego ubezpieczenia OC charakterystycznego dla prowadzących auta. Ubezpieczenia cyklistów są dobrowolne, lecz ich zakup to niezwykle rozsądne rozwiązanie.

Polisa dla rowerzystów NNW obejmuje nieszczęśliwe wypadki, takie jak przewrócenie się, wjechanie w pieszego bądź samochód oraz z tego tytułu uszczerbek na zdrowiu. Gdy złamiesz rękę, skręcisz kostkę – dzięki polisie otrzymasz odszkodowanie i nie musisz martwić się nagłymi kosztami. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków gwarantuje Ci również szereg usług assistance, w tym m.in. pomoc medyczną, transport i rehabilitację. Możesz też liczyć na wypłatę odszkodowania także, gdy rower zostanie uszkodzony w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń spowodowanych siłami natury (pożar, huragan).

W celu znalezienia najkorzystniejszego ubezpieczenia skonsultuj się z naszym doradcą lub skorzystaj z forumularza.

Warto wiedzieć, że takie ubezpieczenie może objąć także pokrycie kosztów naprawy Twojego roweru, jeżeli zostanie on uszkodzony. Co ważne – zadziała również wtedy, gdy rower zostanie skradziony (nie tylko z miejsca przechowywania go, ale również ze stojaka rowerowego). Pamiętaj – aby ubezpieczenie było skuteczne, musisz odpowiednio zabezpieczyć swój rower. W jaki sposób? To zależy od wartości sumy ubezpieczenia – skonsultuj się z naszym doradcą zanim wykupisz polisę, a dowiesz się szczegółów.

FAQ- Najczęściej zadawane pytania klientów

Masz pytanie? Sprawdź jakie najczęściej zadają nam pytania nasi klienci

Co to jest OC roweru?

OC roweru odnosi się do ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej dla rowerów. Jest to polisa ubezpieczeniowa, która chroni właściciela roweru przed roszczeniami osób trzecich w przypadku wypadków lub szkód wyrządzonych przez rower.

Oto kilka informacji dotyczących OC roweru:

 1. Pokrycie szkód: Ubezpieczenie OC roweru obejmuje odszkodowanie za szkody, jakie właściciel roweru może wyrządzić innym osobom lub ich mieniu w wyniku wypadku rowerowego. Może to obejmować zarówno szkody materialne, jak i osobowe.
 2. Wypadki drogowe: Ubezpieczenie OC roweru chroni właściciela w przypadku wypadków drogowych, w których rowerzysta jest winny lub powoduje szkody innym uczestnikom ruchu drogowego, takim jak piesi, inni rowerzyści czy kierowcy samochodów.
 3. Ochrona prawna: W ramach polisy OC roweru, ubezpieczyciel może również zapewnić ochronę prawna w przypadku sporów lub roszczeń sądowych związanych z wypadkiem rowerowym.

Warto pamiętać, że dostępność i zakres OC dla roweru może się różnić w zależności od kraju i konkretnej polisy ubezpieczeniowej. Ważne

Jak ubezpieczyć rower?

Aby ubezpieczyć swój rower, możesz podjąć następujące kroki:

 1. Skontaktuj się z ubezpieczycielem: Skontaktuj się z lokalnym ubezpieczycielem lub sprawdź oferty online dotyczące ubezpieczenia roweru. Zapytaj o dostępne polisy i uzyskaj informacje na temat pokrycia, warunków oraz składki ubezpieczeniowej.
 2. Wybierz odpowiednią polisę: Wybierz polisę ubezpieczenia roweru, która najlepiej odpowiada twoim potrzebom. Polisa powinna zapewniać pokrycie odpowiedzialności cywilnej (OC) dla szkód wyrządzonych innym osobom lub ich mieniu oraz opcjonalnie pokrycie kradzieży lub uszkodzenia roweru.
 3. Przeanalizuj warunki ubezpieczenia: Przeczytaj uważnie warunki ubezpieczenia, aby dokładnie zrozumieć, jakie szkody są objęte ochroną, jakie są limity polisy, jakie są wymagane dokumenty lub procedury zgłoszeniowe w przypadku szkody, oraz jakie są wyłączenia czy ograniczenia pokrycia.
 4. Dokonaj płatności: Złożenie wniosku o ubezpieczenie roweru wymaga opłacenia składki ubezpieczeniowej. Określony będzie okres ubezpieczenia, na jaki zawierasz umowę.
 5. Zabezpiecz swoje dokumenty: Zachowaj kopię umowy ubezpieczeniowej oraz inne dokumenty związane z polisą w bezpiecznym miejscu. Może to być w formie papierowej lub elektronicznej.
 6. Przestrzegaj zasad bezpieczeństwa: W celu uniknięcia problemów z ubezpieczeniem, pamiętaj o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa. Zamykaj rower na klucz, korzystaj z dobrych zamków, nie pozostawiaj go na oczach zbyt długo, a w przypadku wypadku czy kradzieży jak najszybciej zgłoś to ubezpieczycielowi.

Ważne jest, aby skonsultować się bezpośrednio z ubezpieczycielem i przeczytać uważnie warunki polisy, ponieważ szczegóły i procedury mogą się różnić w zależności od ubezpieczyciela i kraju.

  Skontaktuj się z nami

  Zadzwoń na 731 222 310
  Jesteśmy do Twojej dyspozycji
  poniedziałek-piątek 9:00-17:00   Aplikacja Interpolisa.pl

   Skorzystaj z wielu funkcji prowadzenia firmy

   Dzięki naszej aplikacji w szybki sposób wystawisz polisę krótkoterminową, przeprowadzisz szybką kalkulacje ubezpieczenia OC oraz skorzystasz w wielu funkcji dostępnych dla zarejestrowanego partnera

   Pobierz z GOOGLE PLAY

   Opinie naszych klientów

   Grzegorz Cepiel
   Grzegorz Cepiel
   2023-09-05

   Bardzo dobra współpraca!
   Polecam wszystkim!

   Piotr Mysłek
   Piotr Mysłek
   2023-08-18

   kalkulator oc na stronie i szybka realizacja plisowania, pani z call center bardzo pomocna

   Barbara Mikulska
   Barbara Mikulska
   2023-08-18

   Można porównać oferty różnych firm ubezpieczeniowych i wybrać najlepszą dla siebie, polecam miła obsługa

   Bartosz Wójcik
   Bartosz Wójcik
   2023-07-03

   Mało profesjonalne podejście do klienta.

   Marcin Śliwa
   Marcin Śliwa
   2023-05-17

   Katastrofa, czas na wygenerowanie polisy ponad godzinę oczywiście w dni robocze w godzinach pracy

   Adam Kamionka
   Adam Kamionka
   2023-05-03

   Polecam wszystkim, kompleksowa obsługa i profesjonalizm, przemiła Pani Karolina, kompetentna i zaangażowana.

   hdi
   warta
   agro
   wiener
   loga5
   loga4
   logo 3
   generali
   interisk
   uniqua
   link
   logo 2
   logo
   Client 5
   Client 4
   Client 3
   Client 2
   Client 1