Ubezpieczenie opon

Ubezpieczenie opon to wbrew pozorom bardzo przydatna inwestycja. Niezwykle często na drodze zdarza się przebicie opony, czy to ze względu na ich jakość, zużycie czy choćby rodzaje powierzchni po jakich poruszamy się samochodem. W sytuacji, gdy dojdzie do przebicia opony nie ruszysz dalej bez wymiany koła. Nie jest to sprawa prosta – potrzebny jest osprzęt czy zapasowa opona, a nie zawsze takowe mamy. Może się też zdarzyć, że okoliczności nie sprzyjają wymianie koła, bo jedziesz… na ślub własnego dziecka! Co wtedy? Z ubezpieczeniem opon otrzymasz niezbędną pomoc bez dodatkowych kosztów – zatem holowanie, wymiana, naprawa na miejscu nie będzie stanowiła już takiego stresu.

W celu znalezienia najtańszego OC skonsultuj się z naszym doradcą lub skorzystaj z porównywarki.

Szereg towarzystw ubezpieczeniowych oferuje ubezpieczenie opon. Niezależnie czy są zimowe, czy letnie czy całoroczne. Niekiedy są to nawet ubezpieczenia bezpłatne przy zakupie OC/AC czy też innego z pakietów komunikacyjnych. W innych przypadkach niewielka opłata, kilka czy kilkanaście złotych może oszczędzić nam wielu nieprzyjemności. Zapytaj naszego doradcę o cenę ubezpieczenia opon przy zakupie polisy.

Ubezpieczenie opon to dodatkowe ubezpieczenie, które oferują niektóre firmy ubezpieczeniowe. W przypadku uszkodzenia opony, ubezpieczyciel pokrywa koszty naprawy lub wymiany opony.

Ubezpieczenie opon może być szczególnie przydatne w przypadku częstych podróży samochodem po drogach o złym stanie technicznym, na których istnieje większe ryzyko uszkodzenia opon. Warto jednak pamiętać, że taki rodzaj ubezpieczenia zazwyczaj jest droższy niż standardowe ubezpieczenia, a także może wiązać się z pewnymi ograniczeniami i wykluczeniami.

Należy również zwrócić uwagę na to, że nie wszystkie firmy ubezpieczeniowe oferują ubezpieczenie opon. Jeśli decydujemy się na takie ubezpieczenie, należy dokładnie zapoznać się z umową, aby poznać szczegóły oferty oraz ograniczenia i wykluczenia w zakresie ochrony.

Warto również pamiętać, że ubezpieczenie opon nie zastępuje regularnych przeglądów samochodu i dbałości o jego stan techniczny. Dlatego warto regularnie sprawdzać ciśnienie powietrza w oponach, stan bieżnika oraz kondycję opon i dokonywać wymiany w razie potrzeby.

Podsumowując, ubezpieczenie opon może być korzystne w przypadku intensywnego użytkowania samochodu, zwłaszcza w trudnych warunkach drogowych, jednak należy dokładnie przeanalizować ofertę, aby wybrać rozwiązanie odpowiadające naszym potrzebom i możliwościom finansowym.

FAQ- Najczęściej zadawane pytania klientów

Masz pytanie? Sprawdź jakie najczęściej zadają nam pytania nasi klienci

Wszystko co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu OC

Ubezpieczenie OC jest konieczne i nic nie zapowiada na to, aby to w najbliższym czasie się zmieniło. Po prostu każdy musi je mieć. Dlatego warto wiedzieć jak dobrze zabrać się za zakup ubezpieczenia OC, bo zazwyczaj nie jest to łatwy i tani zakup. Trudność polega na tym, że rozpiętość cenowa jest duża, podobnie jak zakres świadczonych usług związanych z OC. Przeanalizujmy razem dostępne możliwości i sprawdźmy co proponuje rynek ubezpieczeniowy!

Sumy gwarancyjne z OC

Jest to kwota maksymalna, jaką może otrzymać osoba, która została poszkodowana w zdarzeniu spowodowanym przez ubezpieczonego. Rozróżniamy dwie kwoty. Jedna sięga ponad 5 mln euro jeśli chodzi o szkody na mieniu oraz ponad 1 mln euro w sprawach dotyczących szkody na mieniu.

Co to jest ubezpieczenie OC?

OC to ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej. Odpowiedzialność cywilna polega na ponoszeniu konsekwencji majątkowych działania własnego lub działania osób trzecich. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że jeżeli np. na podczas jazdy dojdzie do wypadku z winy kierowcy, to będzie trzeba zapłacić odszkodowania od powstałej szkody, którą kierowca spowodował. OC pokrywa koszty związane w koniecznością napraw lub pokrycia kosztów leczenia, bez konieczności naruszania bieżących pieniędzy z własnego konta lub na ten cel zaciągać kredytu.

Wybór ubezpieczenia przez porównywarkę cen

Wysokość składki jest zależna od wielu czynników. Warto wiedzieć, że różnice pojawiają się już przy polisie tego samego pojazdu w innych firmach ubezpieczeniowych. W pierwszej kolejności można skorzystać z porównywarek, aby na pierwszy rzut oka sprawdzić co może nas zainteresować, a co można od razu odrzucić. Cena OC w sporej części zależy od parametrów auta, choć to nie wszystko. Ponadto ubezpieczyciele biorą pod uwagę dodatkowe informacje, jak miejsce zamieszkania czy też wiek kierowcy. Co do zasady młodszy kierowca płaci więcej, a doświadczony może liczyć na zniżki. Pamiętajmy, że ubezpieczenie OC należy kupić jeszcze zanim stare wygaśnie, gdyż można narazić się na duża karę finansową.

Współwłasność ubezpieczenia OC oraz nabywanie dodatkowych usług

Kolejną popularna metoda jest zakup ubezpieczenia OC z współwłaścicielem pojazdu. W szczególności to może zainteresować właśnie młodych kierowców, narażonych na duże koszty. Jeśli chodzi o OC zniżki to są przyznawane po latach bezszkodowej jazdy. Młody kierowca ich nie ma, więc stawki są spore. Rejestracja z doświadczonym kierowca niweluje tę kwestię. Wtedy zniżki jednej osoby są naliczane dla obu. W ten sposób oszczędności wynoszą nawet kilkaset złotych.

Także warto rozważyć również zakup ubezpieczenia z innymi usługami. Towarzystwa oferują specjalne pakiety, takie jak OC/AC/NNW. Kupując taki zestaw, można oczekiwać niższej ceny każdej z nich. Kalkulatory biorą również pod uwagę pakiety usług. Dzięki temu nie tylko oszczędzisz, ale także znajdziesz najkorzystniejszą ofertę bardzo szybko i bez wysiłku.

Jeśli nad młodym kierowcą stoi widmo wysokiej składki może być samochód z silnikiem o małej pojemności. Od tego parametru często zależy wysokość składki ubezpieczenia OC. Tym bardziej, że młody kierowca nie powinna mieć szybkiego samochodu, gdy dopiero nabiera wprawy w kierowaniu pojazdem.

Otrzymywanie wypłaty z ubezpieczenia OC

Podstawą do uzyskania odszkodowania jest zgłoszenie szkody do zakładu ubezpieczeń, w którym sprawca zdarzenia ma wykupioną polisę OC. Następnie konieczne jest przedstawienie oświadczenie sprawcy kolizji podpisane przez niego i poszkodowanego. Jeśli na miejscu zdarzenia była policja, to wówczas jej funkcjonariusz przygotuje kartę zdarzenia drogowego. I to właśnie ta karta będzie dokumentem potwierdzającym zdarzenie i umożliwiającym ubieganie się o odszkodowanie.

  Skontaktuj się z nami

  Zadzwoń na 731 222 310
  Jesteśmy do Twojej dyspozycji
  poniedziałek-piątek 9:00-17:00   Aplikacja Interpolisa.pl

   Skorzystaj z wielu funkcji prowadzenia firmy

   Dzięki naszej aplikacji w szybki sposób wystawisz polisę krótkoterminową, przeprowadzisz szybką kalkulacje ubezpieczenia OC oraz skorzystasz w wielu funkcji dostępnych dla zarejestrowanego partnera

   Pobierz z GOOGLE PLAY

   Opinie naszych klientów

   Grzegorz Cepiel
   Grzegorz Cepiel
   2023-09-05

   Bardzo dobra współpraca!
   Polecam wszystkim!

   Piotr Mysłek
   Piotr Mysłek
   2023-08-18

   kalkulator oc na stronie i szybka realizacja plisowania, pani z call center bardzo pomocna

   Barbara Mikulska
   Barbara Mikulska
   2023-08-18

   Można porównać oferty różnych firm ubezpieczeniowych i wybrać najlepszą dla siebie, polecam miła obsługa

   Bartosz Wójcik
   Bartosz Wójcik
   2023-07-03

   Mało profesjonalne podejście do klienta.

   Marcin Śliwa
   Marcin Śliwa
   2023-05-17

   Katastrofa, czas na wygenerowanie polisy ponad godzinę oczywiście w dni robocze w godzinach pracy

   Adam Kamionka
   Adam Kamionka
   2023-05-03

   Polecam wszystkim, kompleksowa obsługa i profesjonalizm, przemiła Pani Karolina, kompetentna i zaangażowana.

   hdi
   warta
   agro
   wiener
   loga5
   loga4
   logo 3
   generali
   interisk
   uniqua
   link
   logo 2
   logo
   Client 5
   Client 4
   Client 3
   Client 2
   Client 1