Proceder wyłudzania ubezpieczeń nabiera na sile w Polsce. Coraz więcej niebezpiecznych i wycenianych na wysoką szkodę  przestępstw jest wyrywanych przez służby. W sprawach komunikacyjnych przestępcy najczęściej próbują wyłudzić odszkodowania za pomocą fikcyjnych kolizji oraz wielokrotnego zgłaszania tych samych uszkodzeń w pojeździe. Przestępcy bardzo dobrze znają procedury i są świetnie przygotowani na pytania specjalistów od odszkodowań. Sprawia to, że w ferworze uzupełniania wstępnej dokumentacji proceder jest trudny do wykrycia.

W przypadku wyłudzania odszkodowania najgorsze jest to, gdy przestępcy wplątują w wydarzenie nieświadomych kierowców o które rozbijają auto. Jest to coraz powszechniejszy proceder, który ma uwiarygodnić przestępcę przed ubezpieczycielem. Takie nieczyste zagrywki bardzo nadwyrężają budżety i narażają na szkodę. Policjanci zajmujący się badaniem spraw związanych z wymuszeniami ubezpieczeń zaznaczają, że takie symulowane wypadki mają najczęściej miejsce na rondach, przy zmianie pasa ruchu czy w trakcie gwałtownego hamowania. Problem robi się coraz bardziej poważny. W samym 2014 roku wyłudzającym udało się uzyskać ponad 18 mld złotych. Od tego czasu można odnotować dynamiczny wzrost kwot wyłudzeń.

Natomiast jeśli jesteś uczciwym kierowcą i zależy Ci na bezpieczeństwie na drodze, to koniecznie skontaktuj się z Interpolisą! Ta firma od lat z dużym powodzeniem ubezpiecza pojazdy i dobiera dla swoich klientów najlepsze polisy OC. Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy doskonale znają rynek!