Wyprawa w góry musi być odpowiednio zorganizowana. Uczestnicy muszą być przygotowani pod kątem kondycji, sprzętu a także powinni nabyć dobre ubezpieczenie. Na takie wymagające sytuacje jak znalazł nada się doskonale polisa turystyczna z mądrym pakietem ochronnym!

Podstawowa polisa ubezpieczenia podróżnego nie zawsze okazuje się wystarczająca, szczególnie gdy planowana jest wspinaczka w wyższe partie gór. Dlatego przed zakupem ubezpieczenia podróżnego należy dokładnie przeanalizować wszystkie zapisy i upewnić się, czy i jakie rozszerzenie będzie potrzebne. Polisy o wyższej sumie ubezpieczenia, pozwolą zapewnić szeroki zakres świadczeń, a ubezpieczony będzie mógł liczyć na pomoc medyczną, refundację kosztów leczenia, a nawet pomoc w procesie rehabilitacji.

Planując aktywny czas w górach i chęć uprawiania takich sportów jak: wspinaczka górska, kolarstwo czy trekking, powinniśmy zdecydować się na zakup polisy turystycznej rozszerzonej o ekstremalne uprawianie sportów.

Dzięki takiemu rozszerzeniu, będziemy mieć pewność, że pomoc będzie nam udzielona w sytuacji, gdy do nieszczęśliwego wypadku dojdzie w trakcie rekreacji. To jest istotne, gdyż inne polisy mogą okazać się niewystarczające.