W Sopocie trwa 8. Kongres Polskiej Izby Ubezpieczeń. Jest to pierwsze spotkanie w formie stacjonarnej od dwóch lat. Uczestnikami wydarzenia są zarządzający firmami ubezpieczeniowymi w Polsce, przedstawiciele Ministerstwa Finansów, Komisji Nadzoru Finansowego i Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Głównym tematem spotkań są wyzwania związane z pandemią.

Eksperci pochylają się nad tym, jak cała branża dała sobie radę w okresie pandemicznym. Podsumowano ostatni rok, ale skupiono się też na aktualnych wyzwaniach, z którymi będzie trzeba mierzyć się w najbliższym czasie.

To jedno z wielu wyzwań, na które biorący udział w kongresie spojrzeli z perspektywy rozwiązań technologicznych. W czasie pandemii udało się opracować standard chmury, co było sporym, choć potrzebnym wyzwaniem. Na kongresie szukano rozwiązań, które mają takiej formie ubezpieczeń zapewnić odporność na zagrożenia cyfrowego świata. Do tego pod analizę wzięto nowe regulacje europejskie.

Drugi dzień spotkania ma minąć nad zagadnieniami, które mają być przydatne w post pandemicznej rzeczywistości. Ważna kwestią będzie solidarność społeczna w tej kwestii.