Klienci PZU otrzymują możliwość skorzystania z abonamentu na wybrane ubezpieczenia, które są im potrzebne. Nowe rozwiązanie będzie umożliwiało opłacać wszystkie polisy jednym wspólnym przelewem w miesiącu, rozkładając przy tym składkę na 12 płatności w skali roku.

Abonamentu będzie dostępny dla takich produktów jak: PZU Auto, PZU Dom, PZU Plan na Zdrowie, PZU NNW, PZU Edukacja, OC w Życiu Prywatnym. Daje to oczywiście możliwość skorzystania z rozwiązania osobom prywatnym. Jak przyznają specjaliści PZU było to rozwiązanie na które czekało wielu klientów, gdyż pojedyncze składki sprawiały im problemy.

Przy zawarciu umowy ubezpieczenia w abonamencie, otrzyma podzielenie składki na 12 płatności. 3 dni przed momentem spłaty na adres e-mail wysyłany będzie link, za pomocą którego dokonywana jest zapłata. W przypadku zakupu kolejnej polisy, PZU nadal wysyła co miesiąc tylko jeden link do wspólnej płatności za wszystkie składki.

Abonament może być uregulowany dokonując płatności tradycyjnym lub szybkim przelewem, BLIKIEM oraz kartą. Teraz usługa obejmuje jedynie sześć najbardziej popularnych rodzajów ubezpieczeń, ale w niedalekiej przyszłości spółka planuje rozszerzyć ją o kolejne polisy.