Okres urlopowy wciąż ma się dobrze i wiele osób planuje wszelkiego rodzaju wyjazdy. W podróż wczasowicze wybierają się często transportem publicznym a w przypadku dalszych dystansów samolotem. Natomiast z różnych powodów nie brakuje osób, które chcą do punktu docelowego dotrzeć samochodem.

Oznacza to, że auto powinno być dobrze przygotowane do drogi. W pierwszej kolejności należy dokonać gruntownego przeglądu, aby na trasie nie przytrafiła się jakaś niefortunna sytuacja opóźniająca dotarcie do punktu docelowego. W następnej kolejności warto zainteresować się aktualną dokumentacją. Jest to maksymalnie ważne, gdy turyści wybierają się za granicę. Może się przytrafić taka sytuacja, że w danym kraju będzie nieaktualne. Oznacza to, iż będzie niezbędne odpowiednie assistance.

Bez konieczności posiadania zielonej karty można podróżować po 35 krajach Unii Europejskiej. W nich nasza polskie ubezpieczenie OC będzie honorowane. W przypadku, gdy planujecie podróż do takich miejsc turystycznych, które są ulokowane w takich krajach jak: Ukraina, Turcja, Tunezja, Rosja, Mołdawia, Maroko, Macedonia Północna, Iran, Izrael, Białoruś, Azerbejdżan trzeba mieć odpowiedni certyfikat międzynarodowy, potocznie zwany właśnie zieloną kartą.

Też nie można opuścić jednej kwestii, czyli koniecznie trzeba sprawdzić kiedy ubezpieczenie wygaśnie. Jeśli w środku trasy ubezpieczenie OC straci swoją ważność, także możemy mieć mało przyjemne problemy. Dlatego bądźmy czujni, aby wyjazd mógł być prawdziwą przyjemnością!