Rynek ubezpieczeń musiał zmierzyć się z kolejną fuzją. Czy będzie ona korzystna? Zdaniem osób przejmujących tak. Mowa tu o dobrze znanej Grupie NN, która od lat funkcjonuje na rynku ubezpieczeń i ciągle rozwija skrzydła, korzystając z licznych możliwości. Teraz Grupa NN przejęła markę MetLife.

W związku z tak znaczącą transakcją nabywca zyska 2,7 mln nowych klientów, 450 pracowników oraz 1600 doradców i brokerów. Z perspektywy kierownictwa Grupy NN zakup był kluczowy, aby utrzymać wiodącą pozycję na polskim i greckim rynku ubezpieczeń.  Uwzględniając fakt, że rynek polski jest jednym z najbardziej chłonnych w Europie Środkowo- Wschodniej, to Grupa NN wykorzystała inicjatywę, aby umocnić swoje wpływy w tej części świata.

Grupa NN poszerzy także swoją skalę dystrybucji poprzez włączenie silnej sieci doradców oraz sieci brokerów. Kapitał operacyjny Grupy NN będzie na poziomie około 50 mln euro w 2024 r., nie uwzględniając plusów wynikających z połączeniem biznesu. Eksperci Grupy NN bardzo szybko oczekują silnego wzrostu z inwestycji.

Zakup zostanie zrealizowany z pieniędzy NN oraz posiadanych nadwyżek kapitałowych w wysokości 100 mln euro. Procesy związane z polityką dywidendową oraz programem umorzenia akcji własnych pozostają bez zmian. Zakończenie transakcji jest planowane na 2022 rok, gdyż są wymagane zgody regulacyjne organów nadzoru.

Przejęcie MetLife przez Grupę NN to kolejna głośna w ostatnim czasie taka operacja na polskim rynku ubezpieczeniowym. Wcześniej Uniqa przejęła AXA, zaś Allianz ogłosił przejęcie Avivy.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *