Uległa poprawa warunków sanitarnych i zdjęto wiele uciążliwych obostrzeń. Dzięki temu, podjęto wiele prób, aby zorganizować dzieciom kolonie w bardzo różnych formach. Przy szykowaniu się a taki wyjazd nie wolno zapomnieć o ubezpieczeniu dla dziecka. Nie ma co ryzykować, koniecznie trzeba sprawdzić ofertę i zabezpieczyć pociechę na wszelkie ewentualności.

Warto być świadomym tego, że dziecko ubezpieczone NNW na kwotę 15 000 zł w przypadku skręcenia kostki może otrzymać tylko kwotę o wysokości 750 zł. Taka suma może być sporym rozczarowaniem i pozostaje pytanie czy faktycznie będzie ona pomocna. Dlatego trzeba dobrze przemyśleć zestaw ubezpieczeniowy. Na czas samego wyjazdu dobrze jest dokupić kolejne ubezpieczenie obowiązujące na kolonii czy obozie.

Analizując i przeliczając wszelkie warianty dobrze jest pamiętać, że polisy się nie wykluczają. Dziecko na wakacjach może być ubezpieczone polisą grupową jak i posiadać dodatkowo własne zabezpieczenia nabyte przez rodzica. Nic nie zastąpi dobrej i wnikliwej lektury warunków ubezpieczenia. Przeczytanie ze zrozumieniem zakresu ochrony polisy może sprawić, że nie kupimy przysłowiowego „kota w worku” i w przypadku sytuacji kryzysowej nie będziemy rozczarowani. 

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *