Rynek ubezpieczeń otwiera się na nowe rozwiązania i potrzeby. Specjaliści dostrzegli, że eksploatowanie mikroinstalacji oraz farmy fotowoltaicznej może prowadzić do różnych sytuacji, bo korzysta się z nich przeszło około 30 lat. W związku z tym, powstały nowe atrakcyjne rozwiązania ubezpieczeniowe, tym bardziej, że przy tych urządzeniach nie brakuje problemów. Jak instalacja nie spowoduje pożaru, to jakiś wandal rozbił młotkiem płytę. Dlatego warto patrzeć od przodu!

Prywatne zapytania klientów spowodowały, że ubezpieczyciele postanowili przygotować coś naprawdę specjalnego pod swoje potrzeby. Rozwiązanie jest dość proste. Klienci płacą mniej za prąd, ale gdy instalacja nie z ich winy ulega uszkodzeniu, nie widać oszczędności. Już nabycie ubezpieczenia od losowego zdarzenia blokującego wytwarzanie energii pozwala odpowiednio się zabezpieczyć. Wartym uwagi jest także rozszerzenie ubezpieczenia o możliwość wypłaty odszkodowania, gdy produkcja energii jest poniżej przewidywanego progu.

Obecnie oferta rozwiązań jest bardzo spora i trafia do wielu grup. Klientem może zostać osoba indywidualna, rolnik przedsiębiorca. Ubezpieczenia są przygotowywane są pod instalacje fotowoltaiczne dla domów jednorodzinnych jak i dla całych farm, które są nastawione na sprzedaż energii.

Jedno jest pewne – rynek ubezpieczeń fotowoltaicznych będzie mocno się rozwijać, co może wielokrotnie zabezpieczyć inwestycje przed utratą jej faktycznej rentowności. 

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *