Kupiłeś samochód? Gratulacje! Teraz nie zapomnij o dokonaniu kilku ważnych formalności, których musisz dopilnować. Przede wszystkim sprawdź, czy auto posiada aktualne ubezpieczenie OC. Jest to ważne, gdyż w Polsce kierowca ma obowiązek posiadania aktualnego OC, a tym bardziej musi je przedłożyć, jeśli chce zarejestrować pojazd na siebie. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić, czy OC po byłym właścicielu jest aktualne. Jeśli tak, to po prostu można je przepisać na siebie.

W przypadku, gdy już jest nieaktualne, koniecznie trzeba nabyć nowe. Aktualne OC trzeba posiadać jeszcze przed rejestracja. Podejście do okienka bez tego dokumentu sprawi, że tylko zmarnowaliśmy czas w kolejce. W żadnym urzędzie nie uda nam się nic załatwić w tej kwestii, jeśli nie przedłożymy aktualnego OC. Także nie warto ryzykować i jeździć zakupionym autem, które nie zostało na nas jeszcze przerejestrowane i nie jest ubezpieczone. Obowiązek posiadania aktualnego OC spoczywa na osobie kupującej auto i to ona w razie kolizji będzie odpowiedzialna za wypłatę odszkodowania z własnej kieszeni jeśli komuś stanie się krzywda.

Dopilnowanie wszelkich formalności jak widać jest w gestii nowego właściciela. Przypadku kolizji, wypadku obowiązujące przepisy będą dla niego nieubłagane, jeśli nie dopełnił ciążących na nim obowiązków. Warto o tym pamiętać i nieustannie przypominać, gdyż nic tak nie boli jak gwałtowne uszczuplenie portfela, gdy można było łatwo uniknąć straty.