Mysłowice położone są na Wyżynie Śląskiej, stanowiącej część Wyżyny Śląsko-Krakowskiej, nad rzeką Przemszą. Miasto leży w obrębie Wyżyny Katowickiej i Pagórów Jaworznickich. Nazwa miejscowa Mysłowice pochodzi od starosłowiańskiego imienia Mysław, Mysł lub Miłosław.

Miasto nazywane jest czasem „polskim Manchesterem”, ze względu na jego industrialny charakter i bogatą scenę rockową (podobnie jak w Manchesterze na przełomie lat 80. XX w. i 90. XX w.). Pochodzą stąd liczne i popularne zespoły muzyczne. Ponadto miasto jest organizatorem takich wydarzeń jak Festiwal Multimedialny Mediawavech, Off Festival oraz AlterFest.

Społeczność Mysłowic wie na czym polega dobra zabawa, ale też jest odpowiedzialna. Wielu stałych klientów Interpolisy pochodzi właśnie z Mysłowic. Oferujemy najatrakcyjniejsze rozwiązania ubezpieczeniowe, które zdają egzamin nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Jeśli w obecnej sytuacji nie masz ubezpieczenia OC samochodowego, to koniecznie skontaktuj się z naszymi doradcami! Bardzo sprawnie wyliczymy składkę i prześlemy niezbędne dokumenty na maila. Przekonaj się sam, że świadczenie usług ubezpieczeniowych na najwyższym poziomie, wcale nie musi być skomplikowane.