Ubezpieczenie zdrowotne dla pracowników

Już za mniej niż 50 zł miesięcznie można uzyskać dostęp do wielu lekarzy i badań medycznych. Warunkiem znalezienia najlepszej oferty jest nie tylko cena, ale i status pracownika. Oferta ubezpieczeń grupowych, jest tworzona z myślą o określonej grupie osób, najczęściej są to pracownicy firm. Ubezpieczyciel nie zna każdego poszczególnego pracownika, jego wieku, pensji, ani stanu zdrowia.

Najczęściej do polisy grupowej przystępują również bliskie osoby pracownika – współmałżonek czy dzieci. Jeśli więc jesteśmy zainteresowani, by nabyć ochronę dla bliskich, sprawdźmy czy polisa w naszym miejscu pracy umożliwia takie rozwiązanie.

Zdrowotne ubezpieczenie grupowe może przynieść nam wiele korzyści. Są to przede wszystkim:

  • darmowe wizyty u lekarzy specjalistów,
  • darmowe badania diagnostyczne,
  • wizyty u specjalistów bez skierowania,
  • bardzo szybkie terminy wizyt,
  • darmowe szczepienia,
  • wizyty domowe lekarzy bądź pielęgniarek.

Do takiego ubezpieczenia może przystąpić zarówno osoba zatrudniona w danej firmie, w której podpisana jest współpraca z wybranym ubezpieczycielem lub skorzystać z oferty indywidualnej. Przy czym ostatnia z możliwości jest w rzeczywistości gotowym pakietem, podobnie jak polisa grupowa dla pracownika.

Osoby posiadające status pracownika w danej firmie często mogą skorzystać z niedrogich polis zdrowotnych oferowanych przez pracodawcę. Można zaleźć wiele pakietów ochronnych, średnio taki pakiet kosztuje w zależności od zakresu i liczby zatrudnionych między 20 a 100 zł miesięcznie dla jednej osoby.