Świąteczne niebezpieczeństwa

Święta Bożego Narodzenia to dla nas wszystkich wyjątkowy okres, który kojarzy nam się ze spokojem oraz odpoczynkiem w gronie rodziny. Niestety w czasie Świąt mogą przydarzyć nam się różne, nieprzewidziane wypadki. Podpowiadamy jak się przed nimi zabezpieczyć.

  1. Płonąca choinka

Dom jest miejscem, gdzie w czasie świąt spędzamy czas oraz spotykamy się z naszymi najbliższymi. W czasie przygotowań do Bożego Narodzenia warto zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa. W czasie świąt strażacy rok rocznie odnotowują najwięcej wezwań do zdarzeń spowodowanych ogniem. Najczęściej są to wypadki spowodowane nieprawidłowym działaniem świątecznych iluminacji, świeczek czy lampionów oraz przeciążeniem instalacji elektrycznej. W takim przypadku, chcą zachować spokojną głowę w święta, warto zakupić polisę ubezpieczeniową chroniącą od zdarzeń losowych.   

  1. Świąteczna kradzież

Według policyjnych statystyk w okresie świątecznym rośnie liczba włamań do domów. Jak widać, nie tylko opryszki z „Kevina samego w domu” mają taki plan na Wigilię. Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą? Gotów oraz wartościowe przedmioty najlepiej schować w pewnym miejscu. Bardzo dobrym sposobem ochrony swojego mienia przed włamywaczami są bezprzewodowe kamery, które możemy zamontować w domu i na bieżąco sprawdzać co się w nim dzieje za pomocą naszego telefonu. Warto również wykupić ubezpieczenie chroniące od kradzieży. Taka polisa doskonale chroni nasz dom oraz uzupełnia domowe systemy zabezpieczeń.

  1. Świąteczny dzwon

Święta poprzedza tzw. okres przedświąteczny, charakteryzujący się zwiększonym natężeniem ruchu na ulicach, w sklepach oraz na drogach. Duża ilość pojazdów niestety stwarza środowisko do powodowania stłuczek czy kolizji. Unieruchomienie samochodu z powodu wypadku w tak obłożonym okresie może utrudnić przygotowania do świąt oraz popsuć świąteczną atmosferę. Dzięki polisie obejmującej ryzyko AC (auto-casco) możliwe jest uzyskanie odszkodowania potrzebnego do naprawy auta, bez względu na rodzaj i wielkość szkody. Często niezwykle przydatne okazuje się również ubezpieczenie Assistance.

  • Bożonarodzeniowe wypadki

Podczas przygotowywania świąt nietrudno o wypadek. Miejscem, gdzie jesteśmy narażanie na największe niebezpieczeństwo, jest kuchnia. Przygotowując Wigilię, łatwo rozciąć sobie palec nożem lub oparzyć się gorącą wodą czy olejem. Bardzo dużo osób po świątecznej wieczerzy trafia na pogotowie wskutek przejedzenia czy niestrawności. Podczas spożywania wigilijnego karpia istnieje ryzyko zadławienia się ością. Żadne ubezpieczenie nie pomoże uniknąć tego rodzaju wypadków. Dzięki nim jednak można uzyskać pomoc oraz pieniądze potrzebne do szybkiego powrotu do zdrowia.