OC w życiu prywatnym dla lokatorów

Każde ubezpieczenie OC w życiu prywatnym gwarantuje zwrot kosztów za wyrządzone straty poszkodowanemu. Na co dzień możesz wyrządzić wiele szkód materialnych, np. sąsiadowi czy przypadkowemu przechodniowi. Właśnie dlatego odpowiednim zabezpieczeniem jest dla Ciebie OC w życiu prywatnym dla lokatorów.

Ubezpieczenie najemcy chroni Ciebie jako lokatora na wypadek zdarzeń, które przez przypadek mogą skutkować uszkodzeniem czyjegoś majątku. Mimo to, że lokal jest wyłącznie wynajmowany, dobrze jest przygotować się na każdą ewentualność. Właściciel Twojego mieszkania odpowiada oczywiście za koszty związane np. z remontem czy konserwacją urządzeń.

Natomiast Ty jako lokator musisz wziąć odpowiedzialność za pokrywanie strat w mieszkaniu, które wynajmujesz. OC najemcy jest dobrowolne, jednak zabezpieczy Cię na wypadek nieprzewidzianych wcześniej sytuacji. Co więcej, działa ono nie tylko w wynajmowanym mieszkaniu, ale także na co dzień, np. podczas spaceru czy jazdy samochodem.

Nadal zastanawiasz się, kiedy ubezpieczenie OC najemcy może Ci się przydać? To dobre zabezpieczenie, kiedy uszkodzeniu ulegnie sprzęt elektroniczny, RTV oraz AGD należące do właściciela. Poza tym, pod pokryje ono szkody związane ze zniszczeniem mebli w stałej zabudowie, np. szafy wnękowej. Jeśli w wyniku Twojej nieuwagi, uszkodzeniu ulegną ściany, sufit, podłogi czy stolarka drzwiowa i okienna, także możesz liczyć na pomoc ze strony ubezpieczyciela. OC najemcy działa także w razie zalania mieszkania sąsiada. Tego typu sytuacja jest dość stresująca i może okazać się kosztowna dla lokatorów. Uszkodzone mogą okazać się nie tylko przedmioty należące do sąsiada, ale także właściciela Twojego mieszkania, np. płytki ceramiczne czy meble.

Tak naprawdę OC w życiu prywatnym jest idealnym uzupełnieniem każdej polisy mieszkaniowej. Niezależnie od tego, jaki jest Twój styl życia, warto zabezpieczyć się na wypadek wyrządzenia szkód osoby trzeciej. Nie musisz wtedy ponosić kosztów z własnej kieszeni i możesz spać spokojnie. OC najemcy jest polecane zarówno singlom, jak i całym rodzinom. W drugiej sytuacji, możesz liczyć na pomoc, nawet jeśli Twoje dziecko uszkodzi czyjeś mienie. Warto zabezpieczyć się na tego typu ryzyko. Weź pod uwagę także OC najemcy, jeśli posiadasz zwierzę w domu i często spacerujesz z nim po osiedlu.