Czy zniżki OC przechodzą na AC?

Zniżki za bezszkodową jazdę w ubezpieczeniach komunikacyjnych, takie jak OC (Odpowiedzialność Cywilna posiadaczy pojazdów mechanicznych) i AC (Autocasco), są obliczane osobno, ponieważ są to różne typy polis ubezpieczeniowych.

  1. Zniżki na OC: Zniżki na ubezpieczenie OC nabywa się za każdy rok bezszkodowej jazdy i mogą one znacznie obniżyć koszt polisy. Stopa zniżki zwiększa się z każdym kolejnym rokiem bez zgłoszenia szkody.
  2. Zniżki na AC: Zniżki na AC również zależą od bezszkodowej jazdy, ale są naliczane niezależnie od zniżek na OC. To oznacza, że jeśli miałeś zniżkę na OC za bezszkodową jazdę, nie zostanie ona automatycznie przeniesiona na polisę AC. Musisz budować swoją historię bezszkodowej jazdy oddzielnie dla tego typu ubezpieczenia.
  3. Transfer zniżek między rodzajami ubezpieczeń: Generalnie, zniżki z OC nie przechodzą na AC i odwrotnie. Każde ubezpieczenie jest traktowane indywidualnie, choć niektóre firmy ubezpieczeniowe mogą oferować specjalne promocje lub pakiety, które uwzględniają oba rodzaje ubezpieczeń, potencjalnie oferując zniżki za pakietowe zakupy.

Jest to ważne, aby sprawdzić z zasadami własnego ubezpieczyciela oraz porównać oferty różnych firm, aby zrozumieć, jak można maksymalizować swoje zniżki i korzyści z różnych typów polis ubezpieczeniowych.