Czy warto rozważyć ubezpieczenie mieszkania nabytego pod inwestycje? Czy to jest w ogóle możliwe? Towarzystwa ubezpieczeniowe wyszły naprzeciw oczekiwaniom i stworzyły pod takich klientów odpowiednią ofertę. Teraz w kilku słowach opowiemy jak wygląda ten produkt finansowy.

Choć może się wydawać, że ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania będzie skomplikowane, gdyż po jego udostępnieniu lokatorom właściciel ma ograniczoną kontrolę nad nieruchomością. Jednak ma on prawo do ubezpieczenia go na wypadek wystąpienia zdarzenia losowego, którego nie da się przewidzieć.

Patrząc na całą procedurę czysto praktycznie, ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania nie różni się diametralnie od wykupywania polisy na dom czy inną nieruchomość zamieszkiwaną przez właściciela. Po pierwsze trzeba skontaktować się z ubezpieczycielem lub agentem i w trakcie konsultacji określić swoje potrzeby. Dalej doradca przedstawia swoją ofertę, a klient może swobodnie zdecydować czy to mu odpowiada.

Trzeba jednak pamiętać o sporządzeniu protokołu zdawczo-odbiorczego mieszkania. Powinien on zawierać wszystkie najważniejsze informacje dotyczące wynajmowanej nieruchomości. Należy jasno określić stan techniczny lokum, a także wymienić znajdujące się w nim urządzenia codziennego użytku. Takie działania mają zapobiec wszelkim problemom mogącym powstać później problemom, gdy lokator wejdzie do pomieszczeń na stałe.

Jeśli chcesz ubezpieczyć mieszkanie pod wynajem to zapraszamy do kontaktu! Na pewno nasi doradcy znajdą doskonałe rozwiązanie pod Twoją nieruchomość!