Cyberprzestępczość to już nie tylko teoretyczne rozważania i pojedyncze przypadki nieuprawnionych działań. Jak podają statystyki w 2022 roku firmy są coraz mocniej narażone na tego typu aktywności ze strony przestępców. Dla osób parających się nielegalną działalnością łupem padają najczęściej dane wrażliwe, dane osobowe oraz te pozwalające realizować transakcje bankowe.

W tym wszystkim nie brakuje bardziej śmiałych naruszeń w celu pozyskania informacji technologicznych, przede wszystkim tych opartych na know – how wypracowanych indywidualnie przez firmy. Jak podają eksperci straty są ogromne i mają realny wpływ na działanie biznesów. Wynika to przede wszystkim z tego, że obecnie polskie firmy nie są wstanie ponownie szybko powrócić do stabilnego działania po ataku. Wymaga to stworzenia całego ekosystemu w sieciach, co jest kosztownym procesem.

W związku z tym coraz popularniejsze stają się ubezpieczenia przed cyberatakami.  Ten produkt finansowy pozwoli pokryć straty związane z atakiem wrogich programistów na systemy, a przede wszystkim pokryje straty związane z zastojem. Dlatego warto sprawdzić ofertę i zakupić ubezpieczenie jeśli firma korzysta z rozbudowanych rozwiązań IT!