Po polskich drogach już jeździ ponad 50 tysięcy elektronicznych samochodów. Dlatego warto przyjrzeć się ubezpieczeniom OC do tego typu maszyn. W tym krótkim artykule wykonamy rzut okiem w kierunku cen!

Analizując przedział cenowy można dojść do wniosku, że są one zbliżone do tych, jakie są proponowane w stosunku do tradycyjnych pojazdów, które są pojazdami tej samej klasy, więc nic nie powinno zaskakiwać czy wybijać w równowagi. Jednak ciekawe zjawisko można zauważyć przy analizowaniu ubezpieczenia AC.

Jeśli chodzi o tego typu rozwiązania, to ceny mogą sięgać nawet do 12 tysięcy złotych. Tu mówimy o kwotach zdecydowanie wyższych, niż jest to przewidziane dla spalinowych samochodów. Czym jest to spowodowane? Przede wszystkim rodzajem udzielonej pomocy, która jest najpowszedniejsza, czyli ładowaniem pojazdu w drodze. W przypadku aut spalinowych do klienta dojeżdża pomoc, która na miejscu zdarzenia jest w stanie napełnić bak. Natomiast w przypadku pojazdów elektrycznych konieczne jest załadowanie samochodu na lawetę i odtransportowanie go do punktu, gdzie będzie ponownie naładowany. Ta procedura zdecydowanie zwiększa koszty polisy.

Podsumowując pewne wydatki związane z pojazdem elektrycznym, trzeba powiedzieć, że zakup takiej maszyny jest droższy, ale i tak zdecydowanie oszczędzamy w czasie użytkowania.