Wykonując zawód specjalistyczny jakim jest dentysta, warto zabezpieczyć się poprzez nabycie odpowiedniego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Jeśli zabieg lub leczenie dentystyczne okaże się nieudane z powodu błędu wykonanego przez lekarza, konsekwencje finansowe mogą być bardzo dotkliwe.

Nikt nie jest nieomylny i bezbłędny, nawet przy zachowaniu najwyższych standardów może dojść do niespodziewanej sytuacji. Wiele firm ubezpieczeniowych proponuje na atrakcyjnych warunkach zakup obowiązkowego OC dla lekarzy i daje możliwość rozszerzenia pakietu ochronnego o dodatkowe możliwości np. dostęp do prawnika specjalisty, który pokieruje sprawą jeśli poszkodowany pacjent zagroził pozwem sądowym. Bardzo popularnym rozszerzeniem jest także zabezpieczenie środków nawet do 200 tys. zł z racji na ekspozycję swojego ciała na zakażenie wirusem HIV.

Jak wykazuje praktyka, pozsiadanie dobrego pakietu ubezpieczeniowego z tytuły wykonywania zawodu lekarza dentysty jest bardzo przydatne i opłacalne. Zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą i pomożemy dobrać najlepsze rozwiązania w optymalnej cenie!