Okres urlopowy jest w pełni i nic nie zapowiada, aby choć na chwilę do końca września miało cokolwiek zwieść Polki i Polaków od upragnionych wyjazdów wakacyjnych. Niestety, zdarzają się sytuacje na które nie mamy wpływu i konieczne jest podjęcie decyzji o rezygnacji z wyjazdu.

Zawód z tego powodu zazwyczaj jest proporcjonalnie duży, w stosunku do tego ile trzeba było zainwestować środków finansowych w planowany wyjazd. Na szczęście przed negatywnymi skutkami takich sytuacji można się ustrzec nabywając specjalne ubezpieczenie na wypadek odwołania wyjazdu wakacyjnego.  Funkcjonują one na rynku w wielu konfiguracjach i w różny sposób rekompensują rezygnację z wyjazdu. Istotne jest ustalenie powodu rezygnacji z wyjazdu. Polisa ubezpieczeniowa najczęściej jest nabywana na wypadek egzaminu poprawkowego, śmierci bliskiej osoby, wcześniejszego porodu, choroby, wezwania do sądu itp. Dobrą wiadomością jest to, że można odzyskać nawet do stu procent sumy włożonej na wyjazd.

Jak widać ubezpieczyciele myślą o wszystkim i starają się wychodzić naprzeciw potrzebom osób, które chcą ubezpieczać drogie wyjazdy, zakupione ze sporym wyprzedzeniem, bo zazwyczaj do takich klientów to rozwiązanie jest skierowane. Zapytaj doradców Interpolisy o tego typu rozwiązania – lepiej jest za kilkadziesiąt złotych ubezpieczyć wyjazd, niż stracić kwotę sięgającą tysiące złotych!