Przed zaplanowaną dłuższą podróżą koniecznie zwróć uwagę na stan swoich opon. Eksperci przeanalizowali sytuację i otrzymane rezultaty nie napawają optymizmem. Większość kierowców użyta opon mocno przekraczających ich okres fabrycznej żywotności – średnio mają one około pięciu lat.

To może prowadzić do bardzo nieprzyjemnych sytuacji na drodze w szczególności w okresie letnim. Przy obecnych temperaturach utrata ciśnienia w starych oponach, na rozgrzanym asfalcie to bardzo prawdopodobny scenariusz. Ewentualny brak zapasowej sztuki w podróży może przysporzyć sporo problemów.

Na szczęście istnieją pewne możliwości, które pomogą wyjść z takiej sytuacji. Kierowca powinien posiadać odpowiednie ubezpieczenie assistance, które będzie stanowić doskonałe wsparcie. Dlatego LINK4 stworzyło specjalną ofertę Assistance Opony. Ta oferta bardzo przypadła do gustu klientom i została wyróżniona przez „Gazetę Bankową” w 2022 roku. Już po 30 minutach od zgłoszenia klient może liczyć na wsparcie specjalistów na drodze, co jest wyjątkowo ważnym aspektem. Pakiet działa 24 godziny na dobę siedem dni w tygodniu co też zachęca do zakupu.

Skontaktuj się z doradcami Interpolisy, a pomogą Ci nabyć świetnej jakości ubezpieczenie. Zadzwoń lub wypełnij formularz kontaktowy. Polisę nabędziesz bez wychodzenia z domu!