Kwestie obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego regulują stosowne przepisy. Ustawa informuje o zakresie ochrony ubezpieczeniowej oraz wskazuje sytuacje, w których ubezpieczyciel powinien wziąć na siebie finansową odpowiedzialność jeśli wystąpi szkoda.

Analizując przepisy dojdziemy do wniosku, że zakres ochrony jest stały. Nie zmienia się w zależności od wysokości składki, tak jak jest to rozwiązane w przypadku autocasco, które jest dobrowolne.

Jeśli zakres ochrony ubezpieczeniowej oraz sumy gwarancyjne nie zmieniają się w zależności od ubezpieczyciela, to po co przepłacać za OC? W praktyce oznacza to, że osoba płacąca niską składkę ma takie same możliwości jak osoba opłacająca tą najwyższą.

Kierowanie się wyłącznie ceną OC jest dobrym kluczem, gdy nie szukamy ubezpieczenia w interesującym nas towarzystwie ubezpieczeniowym, a zależy nam na posiadaniu samego dokumentu ubezpieczenia OC.

Jak szybko znaleźć najlepsze i najtańsze dla siebie ubezpieczenie OC? Skorzystaj oczywiście z pomocy doradców Interpolisy! Ich doświadczenie i przekrojowa znajomości aktualnego rynku jest tym, co w takiej sytuacji jest dla Ciebie najprzydatniejsze! Możesz skontaktować się z doradcami indywidualnie w biurze i na żywo porozmawiać o swoich potrzebach lub za pomocą internetowego formularza dostępnego na stronie wnioskować o przedstawienie propozycji drogą online.

Pomoc eksperta może okazać się bardzo zaskakująca i korzystna. Przy dobrych wiatrach klienci są w stanie zaoszczędzić nawet do 50 procent na swojej składce ubezpieczeniowej.