Wiosną rozpoczyna się bardzo dynamiczny sezon motocyklowy i w trasę wyrusza prawie 2 mln motocyklistów. Co ważne, prawie półtora tysiąca tych jednośladów jest kradzionych.

Jak podaje Główna Komenda Policji w 2021 roku odnotowano aż o 40 proc. więcej kradzieży niż w latach 2019–2020. Najczęściej kradzieży dokonuje się w województwie mazowieckim, śląskim i dolnośląskim. Ciekawostką może być fakt, że aż 15 proc. kradzieży zdarza się w garażach podziemnych i w garażach przynależnych do domów jednorodzinnych.

Dlatego tak popularne są także wśród właścicieli rozmaite rozwiązania uniemożliwiające kradzież. To m.in. specjalne zapięcia w postaci linek czy łańcuchów, popularne także wśród rowerzystów U-locki. Można także zainwestować w blokadę tarczy hamulcowej i dodatkowy alarm, który jest uruchamiany przy próbie poruszenia czy przechylenia pojazdu, a także w lokalizator GPS. Podstawa to dobrze zniechęcić złodzieja przed podjęciem swoich działań.

I choć te narzędzia się sprawdzają, to jednak nie zawsze muszą być skuteczne. W związku z tym, warto zainwestować w odpowiednie ubezpieczenie na taką nieprzyjemną sytuację.  Przede wszystkim chodzi tu o autocasco. Jest to dobrowolny wybór tak samo jak w przypadku auta. Dlatego warto już dziś zapytać doradców z firmy Interpolisa o aktualną ofertę i jak najszybciej wykupić zabezpieczenie na wypadek kradzieży.