Ile może kosztować ubezpieczenie OC Land Rovera? Rynek oferuje kilka propozycji i oczywiście nie bez znaczenia będzie Twój staż za kierownicą. Przeanalizujmy wspólnie dostępne rozwiązania!

Land Rovery bardzo popularna marka i prawdopodobnie każdy o nich słyszał. Cieszą się bardzo dużą popularnością, choć ich cena nie należy do najniższych. Sporo klientów uważa jednak, że za doskonałą jakość i komfort jazdy warto zapłacić więcej.

Rozwiązań jest sporo i mają bardzo różny zakres ubezpieczenia. Warto zatem nie decydować się na pierwszą otrzymaną propozycję. Różnice mogą dochodzić nawet do kilkuset złotych w zależności od firmy, dlatego dobrze jest poszukać nieco dokładniej, by nie przepłacić.

Trzeba również zdawać sobie sprawę, że ceny polis OC nie są dziełem przypadku. Wpływa na nie wiele zmiennych związanych zarówno z pojazdem, jak i jego właścicielem. Land Rovery to samochody terenowe, dlatego znacznie częściej można spotkać je na przedmieściach i na wsiach niż w mieście. Osoby mieszkające na prowincji zapłacą niższą składkę na polisę OC. Ubezpieczyciele przewidują w tym zakresie zniżki, które wynikają z tego, że poza dużymi miastami znacznie rzadziej dochodzi do stłuczek. Z tego punktu widzenia zakup Land Rovera wydaje się być dobrym pomysłem.