W sezonie wiosennym rolnicy przygotowują glebę pod zasiewy. Niestety ta ciężka praca może zostać zniweczona przez zmienne, niekorzystne warunki atmosferyczne. Warto się przed nimi zabezpieczyć.

Choć rolnik nie ma żadnej kontroli nad niszczącymi uprawy opadami deszczu i gradu czy silnymi wiatrami wciąż ma szansę zachować płynność finansową za pomocą ubezpieczenia od PZU. To wiosenna oferta ubezpieczeń, w tym dotowanych, które chronią uprawy przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych. Producenci rolni mogą już skorzystać z ochrony np. roślin jarych i ozimych oraz upraw warzywno-owocowych.

Oferta cechuje się dużą elastycznością. Oprócz wyboru jednego z dwóch pakietów ubezpieczenia, można samodzielnie wybrać ryzyka, na które najbardziej są narażone ich uprawy. Rolnicy korzystający z bezpośrednich dopłat, zgodnie z obowiązującym prawem muszą ubezpieczyć przynajmniej połowę powierzchni upraw dotowanych od minimum jednego ryzyka.

Zapraszamy do kontaktu ze specjalistami Interpolisy. Każdy rolnik może liczyć na profesjonalne wsparcie swojego gospodarstwa i pomoc przy wyborze ubezpieczenia OC dla rolników!