Jak płacić za ubezpieczenie OC? Które z możliwości proponowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe są najkorzystniejsze? Zastanówmy się chwilę nad tym zagadnieniem i sprawdźmy dostępne możliwości.

Jak dobrze wiemy zakup ubezpieczenia OC dla samochodu zazwyczaj wiąże się ze sporymi kosztami. Ceny robią wrażenie jeszcze bardziej, gdy np. w jednym czasie ubezpieczamy więcej, niż jedno auto.  Oznacza to, że przy nabywaniu ubezpieczenia niejednokrotnie trzeba zapłacić sumę przekraczającą średnią krajową, a jest to wydatek tylko na jeden rok.

Jak dobrze przygotować się do opłacenia ubezpieczenia OC? Towarzystwa ubezpieczeniowe proponują rozłożenie tego zobowiązania na raty. Polisa OC działa natychmiast po podpisaniu i zaakceptowaniu warunków ubezpieczenia. Natomiast klienci niedysponujący od razu całą kwotą mogą zdecydować się w zależności od oferty na dwie lub trzy raty.  Oczywiście w takim scenariuszu trzeba liczyć się z faktem, że w ostatecznym rozrachunku cena ubezpieczenia będzie droższa.

Natomiast jeśli są klienci, którzy dysponują całą kwotą na opłatę ubezpieczenia OC, mogą opłacić składkę od razu w całości. Ma to swoje plusy. Raz, że z psychologicznego punktu widzenia nic więcej nie będzie „wisiało” do zapłacenia w późniejszym czasie, co odciąży budżet oraz uda się zaoszczędzić kilkaset, a nawet kwotę sięgającą do tysiąca złotych na tym wydatku w skali roku.  

Jak widać towarzystwa ubezpieczeniowe dają pewne możliwości w rozwiązaniu sprawy. Teraz tylko od klientów będzie zależało jak to zostanie rozstrzygnięte w ostatecznym, najbardziej dla nich dogodnym sposobie.