Choć pandemia jest na drugim planie, to wciąż jest mocno analizowana pod kątem ubezpieczeń turystycznych. Obecnie na rynku najciekawszą ofertę ma firma UNIQA, która do standardów polisy podstawowej dołączyła ewentualność leczenia na COVID – 19 bez konieczności dokonywania dodatkowej opłaty.

Ubezpieczenie uwzględnia również transport powrotny do kraju, w przypadku gdy w wyniku dłuższego leczenia ubezpieczony nie może wrócić wcześniej zaplanowanym środkiem transportu. Dostępna jest także nowość, czyli wsparcie w przypadku izolacji i kwarantanny za granicą w postaci pokrycie kosztów wyżywienia, zakwaterowania i transportu powrotnego.

Firma liczy, że taką ofertą zdecydowanie przyciągnie do siebie odpowiednią ilość klientów, nim na ten krok zdecydują się inni rynkowi gracze z branży. UNIQA chce wykorzystać możliwość skalowania oferty i szeroką sieć dystrybucyjną. Starania są warte uwagi, bo nawet w dobie wyraźnej pandemii turyści na tyle ile mogli, to decydowali się na wyjazd zagraniczny w ramach wypoczynku. Świat obecnie wstrzymał oddech z racji na istniejący konflikt, ale bieżące dane póki co nie wskazują na pojawienie się załamania w tej kwestii.