Najnowszy raport cen ubezpieczenia OC średnie ceny polis są niższe w piętnastu miastach wojewódzkich w zestawieniu z tym samym okresem tego roku.

Największą obniżkę poczuli mieszkańcy Krakowa (spadek o 8,6 proc.) i Zielonej Góry (spadek o 8,3 proc.). Radość panuje także wśród kierowców w Gdańsku, Szczecinie, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu, Katowicach, Białymstoku i Lublinie. Tam również ceny są bardziej atrakcyjne.

W trzech ośrodkach można zauważyć wzrost cen. W Rzeszowie (o 11,3 proc)., w Olsztynie (o 2,5 proc.), a także w Opolu (o 1,4 proc) kierowcy zapłacą więcej niż w ubiegłym roku. Co ciekawe, w rejonie z największą liczbą rejestrowanych samochodów – Warszawie – ceny spadły o 0,3 proc.

Dalej możemy korzystać z tego dobrego trendu spadkowego, który ciągnie się od 2017 roku. Są przypadki sięgające nawet 25 procent! Co to powoduje?

Po pierwsze zmiana polityki cenowej wśród wielu towarzystw. W drugiej kolejności warto wymienić zmniejszoną liczbę szkód, co przekłada się na ilość wypłacanych odszkodowań. Dodatkowym czynnikiem są liczne promocje i jak wykazuje badanie miejsce, gdzie kupujemy ubezpieczenie OC.

Zapraszamy do kontaktu z Interpolisą, jeśli kupujesz polisę – chętnie w tym pomożemy!