Co prawda inflacja daje się społeczeństwu we znaki, to są produkty idące ewidentne w dół. Do niej należą ubezpieczenia OC. Choć brzmi to nieźle, to eksperci alarmują, że nie może być taniej z przyczyn rynkowych. Może być tylko drożej. Czy czeka nas szybki wzrost cen polis?

W tej chwili OC średnio kosztuje 558 zł. Rok temu cena oscylowała w okolicach 641 zł. Jest to bardzo widoczny spadek cen. Można nawet powiedzieć, że ubezpieczenie OC tanieje z miesiąca na miesiąc, bowiem w listopadzie było ono o 20 zł tańsze niż w październiku.

Takie różnice w cenie OC bywają bardzo duże, ponieważ kalkulacja składki zależy od wielu czynników. Ubezpieczyciel bierze pod uwagę nie tylko to, jak doświadczonym kierowcą jest właściciel samochodu, jaki jest jego stan cywilny, płeć (kobiety jeżdżą ostrożniej) i czy przewozi dzieci, ale także to, gdzie mieszka i w jakim województwie. Analizowany jest także sam pojazd, a szczególnie pojemność jego silnika.

Warto podjąć wysiłek i znaleźć dla siebie najtańsze OC. Zapraszamy do kontaktu z doradcami Interpolisy – z ich fachową pomocą uda się ubezpieczyć pojazd w rozsądnej cenie!