Wzrasta liczba ubezpieczeń zdrowotnych. Wzrost oscyluje w okolicach 14,8 proc. Według Polskiej Izby Ubezpieczeń w II kwartale 2021 r. ponad 3,5 mln Polaków posiadało dostęp do prywatnej opieki medycznej.

 
Stale rośnie liczba osób korzystających z prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego i już prawdopodobnie nic tego nie zmieni. Według danych Polskiej Izby Ubezpieczeń na koniec drugiego kwartału tego roku ponad 3,5 mln Polaków posiadało prywatne ubezpieczenie zdrowotne,to o 14,8 proc. więcej niż w analogicznym okresie w 2020 r. oraz blisko o 30 proc. więcej niż w 2019 r.
 
Dane mają autentyczne pokrycie w rzeczywistości,gdyż Polacy coraz chętniej decydują się na wszelkie wizyty stacjonarne lub badania profilaktyczne. Obecnie wartość składek brutto po drugim kwartale wzrosła o 5,5 proc. i wynosi 526,8 mln zł.Warto także zwrócić uwagę na fakt, że pojawił się dobry trend wśród przedsiębiorców związany z troską o zdrowie swoich pracowników. Zaczynają mocno nabywać ubezpieczenie zdrowotne lub poszerzają pakiety diagnostyczne, pogłębioną profilaktykę górnych dróg oddechowych i często dostęp do teleporad.