Polisa OC jest nabywana przede wszystkim po to, aby uchronić kierowcę przed roszczeniami osób, które zostały poszkodowane z powodu kolizji. W świetle polskiego prawa posiadanie polisy ubezpieczeniowej jest obowiązkowe. Chcąc poruszać się po drodze zgodnie z prawem wystarczy nabyć obojętnie jaką polisę i już unikniemy mandatu.

Natomiast jeśli interesuje nas zakres sensownego zabezpieczenia na moment wypadku, to powinniśmy dokładnie przeanalizować ofertę dostępnego ubezpieczenia. Jest to ważne, bo inaczej można się zdziwić, że polisa nie chroni przed niczym więcej, niż mandatem. Pamiętajmy, że na żądanie potencjalnego klienta Ubezpieczyciel musi przedstawić całą ofertę danego produktu i pod żadnym pozorem nie może odmówić wystawienia polisy klientowi.

Jedynym czynnikiem, który pozwala odsiać niechcianych klientów jest swobodne kształtowanie polityki cenowej za dany pakiet ubezpieczeń. Ten czynnik powoduje, że rozpiętość cenowa ubezpieczeń w zależności od proponowanej usługi jest znaczna. Oznacza to, że klientom którym zależy na sensownej ochronie i nie chcą przepłacać, muszą wykonać pewną pracę związaną z przekopaniem się przez szereg różnych ofert.

Bardzo rozsądnym krokiem jest skorzystanie z porównywarki  internetowej lub skontaktować się z dobrym doradcą, dokładnie znającym realia rynku ubezpieczeń. Czas na przeanalizowanie ubezpieczenia nigdy nie jest stracony. Oszczędność się opłaca. W najbardziej sprzyjających okolicznościach kupując ubezpieczenie OC można zaoszczędzić na usłudze bazowej i dołożyć sobie dodatkową usługę. Zachęcamy do skorzystania z propozycji przygotowanych przez specjalistów Interpolisy – klienci mogą liczyć na rzetelne doradztwo i sprawną obsługę.