Szykuje się poważna zmiana w korzystaniu z pojazdów. Ministerstwo Infrastruktury i Transportu zapowiedziało, że stałe tablice dla samochodów będą dostępne już od przyszłego roku. Ma to bardzo ułatwić korzystanie z samochodów w szczególności kierowcom indywidualnym. To rozwiązanie także stanie się prawdziwą i odczuwalną oszczędnością.

Jakie warunki musi spełnić pojazd, aby nie istniała konieczność ponownej rejestracji? Wystarczy, że samochód już był wcześniej zarejestrowany w naszym kraju, a wszystkie cyfry na tablicy są dobrze widoczne. Nie będzie miało już znaczenia, że za sprawą nowego właściciela samochód zmieni województwo czy powiat. Z tej racji, już nie będzie konieczne przy nabywanie nowej tablicy, której koszt zazwyczaj waha się w okolicach 100 złotych.

Nowe przepisy będą obowiązywać już od 31 stycznia 2022 roku. Choć nowe prawo ma bardzo szerokie zastosowanie i na pewno wielu osobom przypadnie do gustu, to jednak jest grupa użytkowników zawiedzionych. W tym katalogu zmian nie uwzględniono pojazdów sezonowych, takich jak np. motocykle.

Mimo tego użytkownicy pojazdów nie powinni mieć powodów do narzekania – jest to spore usprawnienie i odciążenie w stosunku do biurokratycznych, niezbyt miłych zobowiązań. 

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *