W świecie ubezpieczeń szykuje się bardzo ciekawa nowość, która będzie miała wpływ na rynek ubezpieczeń wakacyjnych. Generali i Climatica testują właśnie wspólnie aplikację, która pozwoli nabywać ubezpieczenia od ewentualnego załamania pogody w trakcie wyjazdu urlopowego.

Klienci, którzy wezmą udział w tym pilotażowym programie, oznacza natychmiastową wypłatę rekompensaty, jeśli dojdzie do gwałtownego spadku temperatury czy opadów deszczu. Projekt jest przede wszystkim skierowany do osób wybierających się na urlop do Grecji, Hiszpanii, Turcji czy Włoch. Odszkodowanie dotrze do klienta automatycznie, bez uzupełniania już dodatkowych formularzy.

 
Ciekawe rozwiązanie od Generali jest dostępne dzięki technicznej pracy wykonanej przez startup Climatica. Ta innowacyjna spółka jest wspierana pod kątem Daftcode, która specjalizuje się w pracy nad sztuczną inteligencją. Jeśli testy z okresu letniego przejdą pozytywnie, zostanie rozszerzona dostępność krajów oraz dojdzie możliwość ubezpieczenia się na wyjazd zimowy.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *