Wśród konsumentów przewinęła się fala oburzenia związana z podwyżkami cen ubezpieczeń komunikacyjnych. W związku z tym sprawą zainteresował się UOKiK. Na podstawie zebranego materiału jednoznacznie udało się ustalić, że cała sytuacja nie ma nic wspólnego ze zmową cenową.

Eksperci przeanalizowali proces wzrost cen i wykazali, że t posunięcie było związane z sytuacją na rynku, która wymusiła takie działanie.  Najważniejsze sformułowanie z komunikatu UOKiK jest następujące: “Podwyższenie kosztów działalności wynikało przede wszystkim z wyroków korzystnych dla konsumentów. W latach 2011-16 sądy zobowiązały ubezpieczycieli m.in do pokrywania kosztów wynajmu pojazdu zastępczego czy kupna części oryginalnych nawet, gdy dostępne były zamienniki. Ponadto poszerzony został krąg osób uprawnionych do świadczeń w razie wypadku bliskiej osoby, również w odniesieniu do zdarzeń z przeszłości, także z lat 90.” – tak między innymi uzasadniają urzędnicy wzrost cen. Ta sytuacja realnie przełożyła się na dochody Towarzystw Ubezpieczeniowych, które w celu ratowania swojej rentowności, musiały podnieść stawki.

Jeśli zależy Ci na relatywnie dobrych cenach ubezpieczenia OC, to koniecznie sprawdź ofertę przygotowaną przez Interpolisę. Będziesz miał okazję wybierać z naprawdę ciekawych rozwiązań, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem klientów na rynku. Nasi specjaliści tak zoptymalizują dla Ciebie ubezpieczenie OC, że będziesz maksymalnie chroniony, bez potrzeby przepłacania.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *