Właśnie na dobre rozpoczął się sezon motocyklowy. Już niebawem na drogach zaroi się od jednośladów. Warto w tym momencie zastanowić się jak ubezpieczają się motocykliści w Polsce. Z dostępnych danych wynika, że są coraz bardziej rozsądniejsi i nie oczadzają na ubezpieczeniu. Analizując zestawienia z 2020 roku wiemy, że 80 procent motocyklistów zdecydowało się na podstawowy, czyli obowiązkowy pakiet OC. Natomiast 20 procent z tej grupy nabyło przynajmniej jedną usługę dodatkową. Mogłoby się to wydawać mało, ale w porównaniu z rokiem 2019, widać różnicę o 5 punktów procentowych na plus. Wtedy zdecydowało się na dodatkowy produktu ubezpieczeniowy tylko 15 procent motocyklistów.

W tym zestawieniu można także zauważyć zależność, iż więcej motocyklistów decyduje się na dodatkowe ubezpieczenie NNW, niż na AC. Wszystko dlatego, gdyż wypadek motocyklowy może doprowadzić do powstania naprawdę poważnego urazu. Natomiast w statystykach bardzo wyraźnie widać, że śladowym zainteresowaniem cieszą się ubezpieczenia AC na motocykl. Wydaje się to dość dziwne, gdyż to stanowi zabezpieczenie, gdy motocykl ulegnie uszkodzeniu z powodu kierowcy lub pod wpływem sił przyrody.

Jakby nie było dobrą informacją jest fakt, że motocykliści podchodzą coraz bardziej odpowiedzialnie do swojego umiłowanego hobby. Wiedzą jakie jest ryzyko i trzeba minimalizować ewentualne konsekwencje. 

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *