Gwarancja na auta jest usługą, która bardzo mocno kojarzy nam się z samochodami kupionymi w salonie. Rynek jednak się zmienił i stara się reagować na potrzeby klientów, którzy kupują je z drugiej ręki. Teraz można we własnym zakresie zakupić gwarancję. Jest to doskonała możliwość przede wszystkim dla właścicieli aut używanych lub aut nowych, gdy takowa zakończy się u sprzedającego.

Omawiana gwarancja nie różni się od tej, która jest przypisana autom w salonie. Przede wszystkim ma ona stanowić wsparcie, gdy pojawią się usterki lub uszkodzenia w samochodzie. Tego typu rozwiązanie można nabyć w kilku dobrych wiodących firmach, które tym się zajmują.

W zależności od pakietu gwarancje są dostępne w różnych opcjach cenowych oraz mają różny okres trwania. Zaczynają się w propozycjach od 3 miesięcy a na 27 miesiącach skończywszy. Pojazdy o wartości do 50 tysięcy złotych, mogą być ubezpieczone na trzy miesiące w cenie 500 zł. Pełny rok gwarancji takiego samochodu kosztować będzie 1000 złotych.

Niestety, nie wszystkie samochody będzie można objąć płatna gwarancją. Firmy takie rozwiązanie z powodów biznesowych proponują właścicielom aut, które mają mniej, niż 15 lat i mniej, niż 300 tysięcy przebiegu. W tym zakresie sytuacja jest bardzo dynamiczna i zmienna, bo może się okazać, iż firmy za pewien czas będą proponować wykupienie gwarancji właścicielom pojazdów o jeszcze innych parametrach np. starszych. Będzie to się wiązało oczywiście z ceną lub okresem objęcia gwarancji.

Chcąc w pełni skorzystać z dostępnych opcji gwarancji, należy podawać auto okresowym przeglądom, prowadzić książkę serwisową i są one wykonywane w odpowiednio do tego przygotowanych miejscach. Gwarancje są na pewno bardzo ciekawą opcją dla firm transportowych, gdzie posiadanie wielu pojazdów jest koniecznością. Ich odpowiednie zabezpieczenie w dłuższym okresie czasu minimalizuje koszty i zabezpiecza przed dużymi stratami. 

Skorzystaj z oferty gwarance samochodowe na auto, samochody nowe, używane, osobowe