Pierwsze III kwartały 2020 w ubezpieczeniach podsumowane. Wynika z nich, że pandemia niewiele zmieniła na rynku ubezpieczeń pod kątem wydatków.

W tym samym czasie w 2019 wydano 46,5 mld zł a w 2020 47 mld zł. To pokazuje, że Polacy mimo trudnej sytuacji finansowej nie rezygnują z bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o wypłacone środki z racji ubezpieczenia to kwota sięgnęła 29,5 mld zł.

Analitycy natomiast wskazują, że dochody Towarzystw Ubezpieczeniowych poszły w dół o całe 13 procent. Jednak to wynika bardziej z sytuacji rynkowej, gdyż lokaty i akcje zakupione przez Towarzystwa nie wypracowały takiego zysku jak pierwotnie przewidywano.

Jeśli chodzi o reakcję Towarzystw Ubezpieczeniowych na rozwijającą się pandemię, należy całościowo ocenić pozytywnie. Bardzo szybko maksymalnie uproszczono formularze do zakupu ubezpieczenia, usprawniono procedury płatności online lub rozbudowano infolinię o dodatkowe kanały komunikacji. Jednak na największą pochwałę zasługuje fakt, iż przyspieszono wypłaty dla kontrahentów z takich odcinków jak warsztaty naprawcze, firmy transportowe oraz uruchomiono także środki dla lekarzy orzeczników. Zachowanie płynności u kluczowych współpracowników Towarzystw było kluczowe, w celu zapewnieniu usług na najwyższym poziomie.

Obecnie czekamy na zamknięcie IV kwartału 2020 roku. Wtedy uda się całościowo zbilansować rok. Jest to bardzo ważne, gdyż ten ostatni kwartał był bardzo dynamiczny, jeśli chodzi o decyzje zakupowe klientów oraz realizowanie wypłat dla osób ubezpieczonych. 

Bez nazwy 1dewfrgthyjik