Szczytno rozwinęło się ok. 1360 z osiedla funkcjonującego jako przedzamcze, równocześnie w pobliżu powstała zamieszkana przez osadników z Mazowsza osada nazwana Bartną Stroną. Nazwę “Ortelsburg” nadano miastu od imienia Ortolfa z Trewiru, komtura elbląskiego, który aktem z dnia 24 września 1360 zezwolił na osiedlenie przybyszy z Mazowsza.

Przede wszystkim w kraju ta miejscowość jest znana z ulokowania tutaj jedynej Wyższej Szkoły Policji, która funkcjonuje od 1954 roku. Do bardziej ciekawych zabytków w tym regionie należy symboliczny pomnik Juranda i Danusi, postaci z epopei narodowej autorstwa Henryka Sienkiewicza, Krzyżacy. Jeśli chodzi o demografię, to obecnie mieszka tu około 25 tysięcy osób.  

Jest to bardzo spora grupa osób, która potrzebuje cyklicznie nabywać nowe ubezpieczenia. Dlatego Interpolisa otrzymuje codziennie mnóstwo zapytań związanych o aktualną ofertę ubezpieczeniową. W ramach proponowanych rozwiązań można znaleźć najlepsze ubezpieczenia samochodowe OC czy polisy zabezpieczające majątek ruchomy. Wszystkie produkty finansowe tak skonstruowane, aby każdy klient dokładnie wiedział co i za ile nabywa. To jest naprawdę niebywała okazja!