Miasto utrzymuje się głównie dzięki rolnictwu i przemysłowi lekkiemu. Funkcjonuje duża mleczarnia (produkująca wyroby nabiałowe na całą Polskę północną), młyn oraz suszarnia zboża. Pasłęk leży obok ważnej dla północnych regionów Polski drogi ekspresowej S7, z dwoma zjazdami, węzeł Pasłęk północ i węzeł Pasłęk południe oraz dróg w kierunku obwodu kaliningradzkiego, dzięki czemu można go uznać za węzeł komunikacji lądowej.

Pasłęk swoje założenie zawdzięcza działaniom Zakonu Krzyżackiego.  Miasto założono w końcu XIII w. na miejscu staropruskiej osady Pazluk z rozkazu mistrza krzyżackiego Meinhardta z Kwerfurtu. Znajdowało się ono na terenie historycznej krainy Prusy Górne, która została zajęta przez Zakon krzyżacki w roku 1249. Pierwszymi osadnikami byli Holendrzy sprowadzeni do osuszania miejscowych bagien.

Pasłęk jest jednym z historycznych miast województwa warmińsko-mazurskiego. Jednak to nie znaczy, że tutejsi mieszkańcy nie patrzą w przyszłość. Wręcz przeciwnie! Bardzo są zainteresowani przyszłością swoją oraz bliskich. Dlatego kupują ubezpieczenie OC przygotowane z oferty Interpolisy! Specjaliści z branży ubezpieczeniowej bardzo chętnie doradzą czym warto się zainteresować. Polisę kupisz szybko i sprawnie!