Historia Ełku sięga czasów średniowiecznych. Osada rozwinęła się pod ochroną zamku, którego początek budowy datuje się na 1398 r. Zamek i osada stanowiły efekt działalności kolonizacyjnej państwa zakonnego na skraju Wielkiej Puszczy (Grosse Wildnis). Przywilej lokacyjny wsi na prawie chełmińskim wystawił wielki mistrz Paweł von Russdorf w 1425 r. przyznając mieszkańcom 12 lat wolnizny od czynszów. Do wsi należało 48 łanów ziemi.

W czasach współczesnych równie prężnie się rozwija. W 1989 miasto osiągnęło liczbę 50 tysięcy mieszkańców. W Ełku znajduje się podstrefa Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, gdzie obowiązują preferencyjne warunki prowadzenia działalności gospodarczej dla firm krajowych i zagranicznych.

W Ełku także bardzo popularnym tematem są ubezpieczenia. Oznacza to, że Interpolisa ma bardzo dużo pracy z lokalnymi klientami. W ofercie czekają na nich ubezpieczenia samochodowe OC, polisy na życie czy wiele innych rewelacyjnych rozwiązań. Wszystkie te produkty finansowe mają jeden cel – zabezpieczyć sprawy osób, które się na nie decydują.