Oficjalna historia grodu nad Niegocinem rozpoczyna się w drugiej połowie XVI stulecia, wtedy to bowiem książę pruski Albrecht Fryderyk Hohenzollern-Ansbach wystawił pierwszy przywilej, podnoszący osiedle nad jeziorem Löwentin (wówczas Niegocin, w zapisach w formie “Newotin”) do rangi miasta.

Obecnie W Giżycku istnieje przemysł lekki, produkcja rozdzielni elektrycznych, oświetlenia przemysłowego i świątecznego LED – reprezentowany przez POLAMP przemysł spożywczy, reprezentowany przez mleczarnię “OSM Giżycko”, wytwórnię sękaczy oraz kilka piekarń. W mieście ma swoją siedzibę stocznia remontowa żeglugi śródlądowej. Rozwija się także produkcja jachtów śródlądowych.

Jeśli chodzi o ubezpieczenia, to warto sprawdzić ofertę przygotowaną przez Interpolisę. W ich zestawieniu znajduje się wiele ciekawych towarzystw i takimi rozwiązaniami jak ubezpieczenie samochodowe OC, polisy na życie czy ubezpieczenia nieruchomości. Warto zadzwonić lub napisać maila w celu uzyskania dobrych konsultacji od specjalistów doskonale znających rynek!