Jastrzębie- Zdrój swoją historią sięga czasów średniowiecza. Choć najlepszy czas rozkwitu przypada od roku 1859, gdy odkryto złoża solanki jodowo-bromowej w trakcie poszukiwań węgla kamiennego. Po dokonaniu tak wartościowego znaleziska, postanowiono wykorzystać potencjał regionu do stworzenia ośrodka leczniczego.

Oprócz tego miasto utrzymuje się przede wszystkim z górnictwa. W szczytowym okresie wydobycia, funkcjonowało tutaj pięć kopalń. Na obszarze Jastrzębia-Zdroju funkcjonują parki przemysłowe; oprócz nich istnienie podstrefa jastrzębsko-żorska Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która została utworzona w celu wsparcia i przyspieszenia procesów restrukturyzacyjnych oraz stworzenia nowych miejsc pracy w regionie katowickim.

W Jastrzębiu-Zdroju przedsiębiorcy jak i osoby prywatne szukają dobrych produktów ubezpieczeniowych. Dlatego tak chętnie dziesiątki osób przygląda się ofercie przygotowanej przez Interpolisę! Specjaliści od lat funkcjonują na rynku usług ubezpieczeniowych i wiedzą po co cieszy się największym zainteresowaniem ludzi. Do najpopularniejszych rozwiązań należą ubezpieczenia OC samochodowe. Nic w tym dziwnego, gdyż każdy odpowiedzialny kierowca chce być zabezpieczony w sytuacji wypadku. Co ważne, Interpolisa ma produkty ubezpieczeniowe na wiele innych okazji. Klienci bardzo chętnie korzystają z ubezpieczeń na życie, polis turystycznych lub ubezpieczają swoje dzieci do szkoły. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy czekają na kontakt mailowy lub telefoniczny ze strony wszystkich mieszkańców Jastrzębia-Zdroju!