Katowice są położone na będącym częścią Wyżyny Śląskiej Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim, który charakteryzuje się zróżnicowaną rzeźbą terenu. Najwyższy punkt Katowic to Wzgóze Wandy, położone na wysokości 357,6 m n.p.m., natomiast najniższa część Katowic to doliny rzek Kłodnicy i Mlecznej, gdzie wysokość nad poziomem morza wynosi 245 m. Katowice są dziesiątym pod względem liczby ludności polskim miastem (303 314 mieszkańców według stanu z 30 czerwca 2014) i 11. pod względem powierzchni (164,64 km²).

Ludność Katowic stanowi około 0,8% mieszkańców całego kraju. Gęstość zaludnienie w 2007 wynosił średnio 1895 osób/km². Katowice są jednym z największych ośrodków gospodarczych w Polsce. Gospodarka miasta opiera się w głównej mierze na sektorze usług. Pod koniec 2012 w systemie REGON zarejestrowanych było 44 050 podmiotów gospodarczych, z czego 1469 (3,4% ogółu podmiotów w Katowicach) to podmioty sektora publicznego, a 42 581 (96,6%) sektora prywatnego. Łącznie stanowiło wówczas prawie 10% wszystkich podmiotów zarejestrowanych w województwie śląskim.

Duża społeczność Katowic, poszukuje dobrych produktów ubezpieczeniowych. Dlatego tak chętnie dziesiątki osób przygląda się ofercie przygotowanej przez Interpolisę! Specjaliści od lat funkcjonują na rynku usług ubezpieczeniowych i wiedzą po co najchętniej sięgają klienci. Do najpopularniejszych rozwiązań należą ubezpieczenia OC samochodowe. Nic w tym dziwnego, gdyż każdy odpowiedzialny kierowca chce być zabezpieczony w sytuacji wypadku. Co ważne, Interpolisa ma produkty ubezpieczeniowe na wiele innych okazji. Klienci bardzo chętnie korzystają z ubezpieczeń na życie, polis turystycznych lub ubezpieczają swoje dzieci do szkoły. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy czekają na kontakt mailowy lub telefoniczny.