Kolejne zmiany w prawie czekają obywateli. Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o dystrybucji ubezpieczeń, opóźniającą wejście w życie przepisów z 23 lutego 2018 r. na 1 października 2018.

Od jesieni klienci będą otrzymywać odpowiednie informacje o produkcie ubezpieczeniowym i dystrybutorze ubezpieczenia. Ponadto ustawa zobowiązuje dystrybutorów ubezpieczeń do uczciwego, rzetelnego i profesjonalnego postępowania, zgodnie z najlepiej pojętym interesem klientów. Wszystkie informacje mają być klientom “przekazywane w sposób prosty i zrozumiały”. W ustawie uregulowano też m.in. kwestie ujawniania przez dystrybutorów ubezpieczeń charakteru ich wynagrodzenia. W rezultacie dystrybutor ubezpieczeń będzie musiał ujawnić, czy za swoją pracę otrzymuje honorarium (płacone bezpośrednio przez klienta), prowizję (uwzględnioną w kwocie składki ubezpieczeniowej) czy jakiś inny rodzaj wynagrodzenia. Klient otrzyma również podstawowe informacje o produkcie ubezpieczeniowym, jeśli dystrybutorem będzie zakład ubezpieczeń.

Jeśli zależy Ci na profesjonalnej obsłudze przy zakupie ubezpieczenia, to skorzystaj z firmy Interpolisa! Specjaliści od 20 lat zajmują się obsługą klientów z różnych części kraju. Polisy są wystawiane dla mieszkańców Radomska, Łodzi, Zgierza czy Opoczna. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Otrzymasz kompleksowe i jasne warunki nabycia polisy!