Tak jak Unia Europejska jest długa i szeroka, to w każdym kraju członkowskim spotkamy się z obowiązkowym ubezpieczeniem społecznym. Pakiet ten został wprowadzony po to, aby w pewnych sytuacjach życiowych zabezpieczyć obywateli od następstw wielu losowych sytuacji, gdy będzie potrzebna interwencja lekarza. W zależności od jednostki, to częstotliwość korzystania z usług lekarza jest bardzo różna. Jedni muszą odwiedzać specjalistę bardzo często, a inni prawie wcale, mimo że regularnie płacą składki.

– Nie ma praktycznie w życiu sytuacji, żeby ktoś nie był chory, żeby komuś w rodzinie ktoś nie zmarł, czy żeby ktoś się nie zestarzał. W tych przypadkach te pieniądze będą nam potrzebne – mówi Wojciech Andrusiewicz z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Jak argumentują pracownicy ZUS, gdyby ubezpieczenia społeczne w Polsce były dobrowolne, to korzystałoby z nich jedynie 20 procent społeczeństwa. 80 procent, zostałoby bez zabezpieczenia. Państwo musi posiadać fundusze na pomoc osobom gorzej usytuowanym, stąd powstaje konieczność gromadzenia odpowiednich środków, gdyż każdy w najmniej spodziewanym momencie może potrzebować pomocy. Jest to rodzaj społecznego zabezpieczenia, gwarantującego dostęp do opieki medycznej.

Jeśli chcesz posiadać dodatkowe ubezpieczenie lub nie opłacasz składek ZUS, to pomyśl o uruchomieniu dla siebie pakietu, zabezpieczającego Twój dostęp do opieki medycznej w kryzysowej sytuacji. Zapraszamy do kontaktu z doradcami serwisu Interpolisa – ich profesjonalizm pomoże dokonać wyboru w kwestii najlepszych ubezpieczeń z każdej kategorii!