Ubezpieczyciel może, choć nie musi swojemu klientowi oferować dodatkowy pakiet zabezpieczający jego pobyt w szpitalu. W potocznym rozumowaniu możliwość ta jest uznane za odszkodowanie, choć faktycznie jest to świadczenie.

Jak pokazuje doświadczenie i konstrukcja wielu umów, które są przedkładane klientom, to można zaobserwować zależność, iż oferta ubezpieczenia szpitalnego funkcjonuje jako dodatkowa usługa, przy pakiecie ubezpieczenia na życie. Oznacza to w praktyce, że chcąc być szerzej chronionym, trzeba zapłacić większą składkę. Tylko wtedy po powrocie ze szpitala, ubezpieczony może liczyć na uzyskanie jakichkolwiek pieniędzy.

Choć wydaje się to dziwne, to przedmiotem ekstra pakietu jest zdrowie klienta. Warto dobrze analizować dostępne oferty, bo niektóre zakłady ubezpieczeń zobowiązują się do wypłaty świadczenia nawet już po jednym dniu obecności w szpitalu. W większości ofert ubezpieczyciele wypłacają dopiero po trzech dniach pobytu w szpitalu z powodu choroby lub nieszczęśliwego wypadku.

Jeśli chcą Państwo być naprawdę dobrze ubezpieczonym na wypadek pobytu w szpitalu, to zachęcamy do kontaktu z doradcami Interpolisa.pl! Z ich pomocą można bardzo sprawnie nabyć najkorzystniejszy pakiet. Do takich należy choćby ten przygotowany przez firmę Interrisk. Odszkodowanie za pobyt w szpitalu jest wypłacane natychmiast po przeanalizowaniu indywidualnej sytuacji klienta na bazie przedstawionych dokumentów. Jeśli są Państwo zainteresowani większą ilością szczegółów, to jeszcze dziś zachęcamy do kontaktu!